On demand

Here you can find all our on-demand content. Infinite access to a concert costs 5€. More information about tickets can be found here.

    List of Broadcasts

    RUBUNDI PLAADIESITLUSKONTSERT

    2021-12-17T18:00:00Z

    Rubundi loodi 2015. aasta südasuvel. Bändi debüütalbum „Mõttemets“ ilmus 2019. aasta veebruaris. Liikmed ise kirjeldavad loomingut kui värvikat segu eneseirooniast, meloodilistest kiiksudest, videvikuromantikast ning öisest inspiratsioonist. Žanriliselt longib bänd jazz-folk radadel. Rubundi on välja andnud oma teise kauamängiva. Koosseisu teine album „Müha“ meelitab kuulaja endaga meelesoppidesse, kuhu sattumiseks tuleb kiirelt peatänavalt maha astuda, niiskele rohule külitada ja lasta meeltel segamatult rännata inimeseks olemise võluvas rägastikus.


    Plaadil kõlavad kaksteist eestikeelset laulu, millele on originaaltekstid ja muusika loonud laulja, laulukirjutaja ja kitarrist Liisa Tetsmann. „Müha“ oli ka Raadio Tallinna oktoobrikuu plaat.

    KOOSSEIS

    Liisa Tetsmann
    laul, kitarr

    Martin-Eero Kõressaar
    kontrabass, klahv

    Grigori Rõžuk
    kitarr

    Indrek Tetsmann
    trummid

    Helen Kannus
    taustalaul

    Keidi Vatter
    taustalaul

    TIMO LASSY TRIO

    2021-10-22T20:00:00Z

    In 2021, Timo Lassy, a tenor saxophonist and composer based in Helsinki, presents his new trio formation. Along for the ride are Ville Herrala on double bass and Jaska Lukkarinen on drums, both mainstays in the Finnish scene and highly-regarded solo artists in their own right. The trio came together in early 2020 for a string of live gigs and started its process in becoming a tighter-than-tight band unit, one which can achieve a near telepathic connection on stage. That should be the goal of any combo, anyway, and the Timo Lassy Trio are approaching the level day by day, with every gig they play. On his album "Trio" (We Jazz Records 2021), Lassy expands the sound of his core unit by inviting strings and electronics along for the ride. The live thing brings out the essence of the band at the center of it all (hence the album title), and stands as a testament to the eternal joy of creating music together, live on stage. Lassy's riff-heavy new compositions take things in a new direction, into one where heavy funk, effortlessly rolling soul jazz and forward-reaching acoustic jazz meet. Their recipe may seem simple on the surface level but for anyone who has tried, there's no harder task in jazz music than to establish a unit which sounds together and maintains its musical direction at all times, however surprising the music might get on the moment. So go on, lend these three guys from Finland your ear, you will congratulate yourself on the choice afterwards.

    Members

    Timo Lassy
    tenor saxophone

    Ville Herrala
    bass

    Jaska Lukkarinen
    drums

    Sooäär-Kruglov Quartet

    2021-08-19T17:00:00Z

    Saksofonist Aleksei Kruglov on üks tuntumaid Moskva jazzmuusikuid ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben kuuluvad Eesti jazzitippude hulka. Nad kõik on aktiivsed ja tuntud ka rahvusvahelisel areenil. Kvartett loodi 2010. aasta aprillis ja juba esimestest esinemistest alates tekkis muusikute vahel hea klapp. Nende esimese albumi "Karate" andis välja Briti mainekas plaadifirma Leo Records. Ansambli muusika lai ampluaa omaloomingust Vene klassikani on äratanud kõikjal tähelepanu.

    Kvartett on korduvalt esinenud Venemaal, USA-s, Hiinas, Prantsusmaal, Eestis ja Soomes ning rõõmustanud paljude jazzifestivalide, sealhulgas ka Jazzkaare kuulajaid. Teise albumi "Sea Colours" andis 2012. aastal välja Vene plaadifirma SoLyd Records. 

    Muusikute kolmas album "The Mighty Five" koosneb tervenisti 19. sajandi vene heliloojate rühmituse "Võimas Rühm" liikmete Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini ja Balakirevi meistriteostest. "Nende tuntud teoste harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal jazziimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad, olgu siis tegu Mussorgski paladega tsüklist "Pildid näituselt" või Borodini ooperi "Vürst Igor" muusikaga, kõlavad väga hästi ka tänases kontekstis", kinnitab ansambli üks liidritest, kitarrist Jaak Sooäär. Albumi andis välja Vene plaadifirma Art Beat ning see valiti 2014. aasta detsembris Euroopa jazzi edetabelisse. 

    2019. aastal jätkas kvartett seiklemist Vene klassikalise muusika radadel. Oktoobris salvestati uus kava Pjotr Tšaikovski muusikaga, mille 2020. aasta alguses andis taaskord välja Art Beat ning mis jõudis samuti Euroopa jazzi edetabelisse. Veel ilmus kvartetil 2020. aastal Moskvas album Vene saksofonilegendi Aleksei Kozlovi muusikaga.

    Members

    Aleksei Kruglov
    saxophone

    Jaak Sooäär
    guitar

    Mihkel Mälgand
    bass

    Tanel Ruben
    drums

    Estonian Jazz Union presents: Maria Väli Quartet

    2021-01-22T18:00:00Z

    Maria Väli Kvartett ühendab endas nelja mitmekülgset jazzmuusikut: vokalist Maria Väli koos Jaan-Alari Jaansoniga kitarril, Ara Yaralyaniga kontrabassil ja Ahto Abneriga trummidel. Hinnatud muusikud ja kauaaegsed sõbrad toovad kuulajani muusika, mis on inspireeritud luulest, raamatutest ja elust enesest. Ansambli loomingus liituvad romantilisus, sensuaalsus, puhanguline jõulisus ning kargus, mille siduvaks osaks on kvarteti soe kõla. 2013. aastal andis kvartett välja oma seni ainsa albumi "Elu on kui taevas". Kontserdil saab kuulda peamiselt Maria Väli originaalloomingut aga ka seadeid teiste heliloojate loomingust.

    Maria Väli on lauljanna, kes jazzmuusika juurde jõudis tänu oma õpetajale Tiit Paulusele. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri ja täiendanud end Trondheimis jazzlaulu erialal. Lisaks kvartetile ja muudele projektidele osaleb Maria kahes vokaalansamblis – Estonian Voices ja Söörömöö. 2011. a. pävis Maria lugu "Forgotten Garden" Uno Naissoo loomingukonkursil I koha.   

    Ara Yaralyan on tunnustatud bassimängija nii Eestis kui ka mujal. Ta on õppinud prof. Joshua Davise juures Bostonis, Metropolia Kõrgkoolis Helsingis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ara on esinenud ja salvestanud koos paljude tuntud muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Hedvig Hanson, Kristjan Randalu jt. Viimasel ajal teeb Ara tihedat koostööd soome pianisti Kari Ikoneniga.  

    Jaan Jaanson on mitmekülgne kitarrist. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Soome Metropolia Kõrgkooli. Ta on koostööd teinud mitmete tuntud eesti muusikutega. Lisaks on ta koostööd teinud ka šveitsi trompetisti ja helilooja Jalalu-Kalvert Nelsoniga. 2011. a. tuuritas Jaan Soomes oma bändi Paidarioni ja ameerika basskitarristi Michael Manringuga. 2012. a. omistati Jaanile Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia. 

    Ahto Abner on silmapaistev trummar, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on koostööd teinud mitmete pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Helin-Mari Arder, Oleg Pissarenko, Siiri Sisask, Ajavares, Lippajad jt. Muusika on Ahtot viinud ka Norrasse, Islandile, Soome, Rumeeniasse, Lätti ja Venemaale.

    MEMBERS

    Maria Väli
    vocal

    Jaan Jaanson
    guitar

    Ara Yaralyan
    upright bass

    Ahto Abner
    drums

    Kirke Karja "Soolo"

    2020-12-11T18:00:00Z

    Kirke Karja on oma generatsiooni väljapaistev jazzmuusik, keda jagub musitseerima paljude muusikutega ning lisaks sellele on ta ka Eesti Jazzliidu esimees. Ta on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse ja jazzmuusika magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on õppinud ka kompositsiooni ja tegelenud intensiivselt vabaimprovisatsiooniga. Hetkel täiendab Kirke end esimese kodumaise jazzmuusikuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise muusikuna. 2014. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna.

    Kirke Karja on liider mitmetes ansamblites: Pae Kollektiiv, Kirke Karja Quartet ja rahvusvahelised koosseisud Captain Kirke and The Klingons ning Kirke Karja Trio. Kirke Karja Quartet on üles astunud ka mainekatel festivalidel nagu 12points, Jazzahead! ning Tampere Jazz Happening jt, ühtlasi pälvisid nad auhinna Aasta Jazzansambel 2018.Heliloojana on ta kirjutanud muusikat nii sümfoonia- kui ka kammerorkestritele. 2018. aastal esitas Kirke teoseid European Jazz Orchestra.  

    Nüüd on fookusesse tõusnud Kirke Karja soololooming: „Olen jazzmuusikuna üksinda mängimist pikka aega pisut peljanud. See on kummaline, sest olen kaua õppinud klassikalist klaverit ning olnud üksinda laval palju tunde. Minu jaoks on olnud mõjuvaimad mõned kontserdid just erinevatelt sooloartistidelt nagu trompetist Axel Dörner ja trummar Etienne Nillesen. Kaks aastat tagasi hakkasin intensiivsemalt sooloklaverile muusikat kirjutama, sest tahtsin oma hirme ületada ning see osutus väga põnevaks protsessiks. Esialgne kartus pöördus vastupidiseks. Ansamblikaaslaste puudumine osutus suureks plussiks, sest tekkis võimalus minna oma muusikaga sinna, kuhu ise soovin. Korraga on mu ees hoopis teistsugused valikud ja võimalused – pea töötab hoopis teistmoodi. Klaver on nii rikkalik instrument, et selle avastamine on lõputu protsess. Mul on endal väga põnev. Soolokava olen esitanud näiteks Itaalias, Leedus, Prahas jazzpianistide festivalil ning The Great Escape’i festivali Brightonis."

    Tribute to Bill Evans

    2021-02-10T17:00:00Z

    Bill Evansit peetakse üheks kõige silmapaistvamaks ja mõjukamaks post-bop'i pianistiks. Tema unikaalsed harmooniavalikud, helikeel ja mängulaad on olnud inspiratsiooniks mitmele põlvkonnale jazzmuusikutele.

    Sergei Pedersen on Eesti jazzrocki klaverivirtuoos ja helilooja. Enim tuntud klahvpillimängija ja paljude lugude autorina kultusbändist Radar (1977–1987). Ta on välja töötanud originaalse tonaalsusel põhineva metoodika, mille järgi õpetab noori jazzpianiste G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 

    Kohtuvad kaks generatsiooni, et teha ühine kummardus Bill Evansile.

    Members

    Eeva Trei
    vocal

    Tobias Tammearu
    saxophone

    Sergei Pedersen
    piano

    Karl Madis Pennar
    upright bass

    Ramuel Tafenau
    drums

    Pennar & Friends "Stories Untold"

    2020-12-09T18:00:00Z

    Pennar & Friends is a trio of good friends, led by Karl Madis Pennar, and tells different exciting stories to the audience. Blending together guitar, bass and drums they create magical atmosphere that takes listener’s sensorium to a journey... A journey that involves vivid memories, crazyness, love , strong emotions, spiritual world and even supernatural creatures.

    MEMBERS

    Karl Madis Pennar
    guitar

    Robert Rebane
    bass guitar

    Martin Petermann
    drums

    UMA & Markku Ounaskari

    2021-09-16T17:00:00Z

    UMA on kahe muusiku Robert Jürjendali ja Aleksei Saksa koostööna 2007. aastal sündinud projekt. Muusikute kasutatavad pillid ja elektroonika aitab nende kõlas sulandada erinevaid stiile: new-age’i, ambient’i ja õhulist ECMi džässi.

    UMA on välja andnud viis heliplaati ja teinud koostööd paljude muusikutega. Viimase albumi „Wishing Well“ andis selle aasta suvel välja Ameerika plaadifirma Myndstream. Plaadil teeb kaasa Soome trummar Markku Ounaskari. Plaat on saanud sooja vastuvõtu osaliseks kriitikute hulgas ning seda mängitakse raadiojaamades üle kogu maailma. Raadio Tallinn valis albumi Wishing Well augustikuu plaadiks. 

    Members

    Robert Jürjendal
    guitar

    Aleksei Saks
    trumpet, corno da caccia 

    Markku Ounaskari
    drums

    NIKITA KORZOUN TRIO

    2021-12-15T18:00:00Z

    Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppiv saksofonist Nikita Korzoun on alati tundnud huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada sellele kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner. Nikita on esinenud mitmel festivalil, nagu nt Visioon (2019, 2020 ja 2021), Jazz Across Borders (2019) ja Jazzkaar (2021). Lisaks sellele võitis ta 2018. aastal Round Table konkurss-kontserti.

    Otsides sarnase muusikalise lähenemisega muusikuid, leidis Korzoun Hollandis muusikahariduse omandanud kontrabassisti Andres Alaru, kelle album „Cookin’ With The Cats“ oli aastal 2019 Raadio Tallinna juulikuu plaat. Alaru on esinenud Eestis, Hollandis, Kreekas, Soomes, Lätis ja Venemaal ning mänginud ja salvestanud sealjuures paljude nimekate jazzartistidega, nagu Juraj Stanik, Eric Ineke, Davide Logiri, Charis Ioannou, Robert Rook jpt. Hiljem liitus trioga ka Eesti noorema põlvkonna silmapaistev trummar Mihhail Nikitin. Mihhail on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe ning esinenud paljud kodumaiste legendidega nagu Olav Ehala, Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja paljud teised. Ta on osalenud paljudes stuudioprojektides ning lisaks kirjutab muusikat omaenda bändile M-Group.

    Nikita Korzoun Trio sai loodud 2019. aastal. Algselt tutvusid muusikud Jam Sessionil, kuid said kiiresti aru, et nende koosmäng kõlab naturaalselt ja orgaaniliselt. Tänaseks on trios saavutatud suurepärane üksteise mõistmine ning see ei jäta kindlasti ka kuulajaid külmaks. Kava on inspireeritud traditsioonilisest straight-ahead jazzist – muusikast, mis selle ansambli kunagi kokku tõi. Trio ühendab traditsioonilist post-bopi kõla Skandinaavia minimalistliku helikeelega. Lisaks jazzistandarditele võib kavast leida ka kaasaegset omaloomingut.

    KOOSSEIS

    Nikita Korzoun
    altsaksofon

    Andres Alaru
    kontrabass

    Mihhail Nikitin
    trummid

    Kalle Pilli Quintet

    2021-07-26T17:00:00Z

    Kalle Pilli on Eesti noorema generatsiooni väljapaistev kitarrist. Tiit Pauluse nimelise kitarrimängija preemia võitmine 2017. aastal andis vajaliku tõuke, et vaadata üle sahtlisse kogunenud omalooming, kuna preemia laureaati on alati järgmisele Viljandi Kitarrifestivalile esinema oodatud. Omanimelisse kvintetti kutsus Kalle oma head sõbrad, kes on juhtumisi samuti hinnatud noored muusikud Eestis. Juba mõnda aega on ta tahtnud just selle koosseisuga omaloomingut esitada. Kalle ise on mänginud väga erinevates koosseisudes, mistõttu on tema kirjutatud muusika segu jazzist, groove'ist, fusionist, popist. Loomingus on tähtsal kohal ka ilusad meloodiad ja ballaadid.

    Members

    Kalle Pilli
    guitar

    Keio Vutt
    saxophones

    Joel Remmel
    keyboards

    Janno Trump
    bass

    Ramuel Tafenau
    drums

    Allan Järve Kvartett

    2021-06-09T16:00:00Z

    Ramuel Tafenau — Gather around

    2020-10-11T14:45:00Z

    Ramuel Tafenau on noorema generatsiooni säravamaid eesti trummareid, kes on koostööd teinud paljude kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega (sh Joel Remmel Trio, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland jt.). Erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti, samuti festivalidele ja kontserttuuridele Soomes, Rootsis, Venemaal, Saksamaal ning Horvaatias. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Toomas Rulli käe all ja täiendab end hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzmuusika trummide erialal ning tegeleb aktiivselt omaloominguga.

    Jazzkaare kontserdil kuuleb lugusid Ramuel Tafenau 2019.aasta detsembris ilmunud debüütalbumilt “Gather Around” ning sekka ka palu, mis plaadile ei jõudnud. Autor ise peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchez’i tipptehnilist trummimängu. Plaadilt leiab kaheksa Ramueli enda kirjutatud ja produtseeritud instrumentaalpala, muusika juured ulatuvad Ramueli varajasse nooruspõlve, mil ta lisaks klaveri- ja trummiõpingutele alustas ka komponeerimisega. Albumil musitseerivad lisaks Ramuelile tema head sõbrad-muusikud Madis Muul klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil, Kalle Pilli kitarridel. Külalisteks on Tobias Tammearu saksofonil, Allan Järve flüügelhornil ning Johannes Laas elektrikitarril. 

    Members

    Joel Remmel
    keyboards

    Mihkel Mälgand
    bass

    Kalle Pilli
    electric guitar
     
    Tobias Tammearu
    tenor sax

    Allan Järve
    flugelhorn

    Johannes Laas
    acoustic guitar 

    Ramuel Tafenau
    drums

    Reigo Ahven
    percussion

    Liina Saar "Õhtulaulud"

    2020-11-18T18:00:00Z

    Laulja-laulukirjutaja Liina Saare nime võib seostada mitmete ansamblitega, neist tuntumad MiaMee, Ajavares, Verbarium, Elletuse. 2019. aasta kevadel andis lauljanna esmakordselt enda nime alt välja albumi "Õhtulaulud", mis on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt. Viisid pärinevad valdavalt Saare sulest ning tekstid eri luuletajatelt.

    "Õhtulaulude" kava muusika sündi inspireeris eelkõige eesti keele ilu, tänutunne ja armastus. Peale Anna Haava, Betti Alveri ning Juhan Liivi luulele on albumi laulutekstide autorid meie kaasaegsed lüürikud Jaan Tätte, Jaan Pehk, Jan Kaus ning Maian Kärmas. Lisaks ilmus koosseisul 2020. aasta kevadel singel "Lase ööl end kanda". Tänaseks päevaks on uut muusikat sündinud veelgi ja seda kõike saab ka kontserdil kuulda. Rõõmsa ja helge tonaalsusega lood toovad koos Liinaga kuulajateni tunnustatud džässmuusikud Joel-Rasmus Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.

    Members

    Liina Saar
    vocals

    Jaan Jaanson
    guitar

    Joel Remmel
    piano, rhodes

    Mihkel Mälgand
    upright bass

    Ahto Abner
    drums

    Maarja Aarma MA

    2021-05-19T16:00:00Z

    Maarja Aarma MA kontsert on jutustus, mis koosneb nootidest, meloodiatest, kõlavärvidest ja rütmidest. Selle sissejuhatus, areng, kulminatsioon ja lõpplahendus on iga kord erinev, ootamatu ja kaasahaarav. Sellel lool on mitu peatükki. Igaüks neist on oma kordumatu iseloomu ja meeleoluga. Kord lendame kaasa energiliste rütmidega ega suuda paigal püsida. Kord avastame end lõputusse vaatamas või jääme lihtsalt sõnatuks. Või lihtsalt unustame kõik ära ja naudime hetke. Ja selline ongi iga MA kontsert – täis emotsioone, meloodiad, rütme ja üllatusi. Millal Sina sellest osa saad?

    Maarja Aarma MA loomingu autorid on koosseisu eestvedaja laulja Maarja Aarma ning bassist Janno Trump, pianist Madis Muul ja trummar Dmitri Nikolajevski. MA hiliseim singel “Hazy Day” koostöös Avoid Dave’iga ning kvarteti esimene lugu “Don’t Throw This Heart Around” saavutasid ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition vastavalt 2019. aastal finalisti ja 2017. aastal poolfinalisti koha. Koosseisu debüütalbum ilmus 9. aprillil 2019.  

    MA ülesastumiste hulka kuuluvad kontserdid Eesti armastatud jazzfestivalil Jazzkaar, festivalil Tallinn Music Week ning esinemised üle Eesti (Philly Joe’s Jazz Club, Endla Jazzklubi, Tartu Erinevate Tubade Klubi, Võru Jazziklubi, Rakvere BVSC Jazziklubi).

    Members

    Maarja Aarma
    vocals

    Janno Trump
    bass

    Madis Muul
    keyboards

    Dmitri Nikolajevski
    drums

    JT Conception

    2020-10-12T20:00:00Z

    JT Conception ehk endise nimega Trump Conception on bassist Janno Trumpi poolt kokku kutsutud ning tema  loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Kodumaiste muusikagurmaanide südamed võitis bänd jazzi, rokki ja funki sulatava särava muusikaga juba oma esimeste kontsertidega 2015. aastal.

    Sel kevadel tähistab kollektiiv oma5. sünnipäeva. JT Conception on välja andnud kaks kauamängivat bassisti loominguga – “One” (2016) ja “Wait For It” (2017) ning pälvinud hulga nominatsioone ja auhindu kohalikus muusikaskeenes, nimistut kroonib Aasta Jazzansambli tiitel eelmisest aastast. Lisaks kodumaisele edule on kollektiiv endale nime teinud ka Baltikumi jazzifännide seas.

    Oma viiendale sünnipäevale läheb bänd vastu uue loominguga, mida esitletakse kevadisel Jazzkaarel. Põhirõhu paneb JT Conception värskele muusikale, kuid kindlasti kuuleb ka pärleid varasemast loomingust.

    Members

    Janno Trump
    bass

    Madis Muul
    keyboards

    Pent Järve
    electric guitar

    Madis Katkosilt
    percussion
     
    Dmitri Nikolajevski
    drums

    Danel Aljo
    tenor sax
     

    Keio Vutt
    baritone sax
     

    Allan Järve
    trumpet

    Jason Hunter
    trumpet
     
    Johannes Kiik
    bass trombone

    Pent Järve Trio

    2020-11-11T18:00:00Z

    Pent Järve Trio alustas 2016. aastal eesmärgiga mängida muusikaakadeemia õpingute lõpueksamil. Selleks puhuks kirjutas Järve loo “Ad Astra”, millest innustatuna tegutseb Trio siiamaani. Järve valis oma trio liikmeteks eakaaslased Raimond Mägi basskitarril ja Hans Kurvitsa trummidel. 2018. aasta esimeses pooles nägi ilmavalgust album “Kalamaja Session”. Ehtne elavheli ning autentne kodusus musitseerimisel said selle plaadi salvestamisel olulisteks märksõnadeks.

    Stiililiselt kõlab trio muusika väga mitmekülgselt, kuna kitarristi põhiliselt mõjutanud stiilid jäävad (proge)roki, popi, kantri ja bluusi piirimaile. Ometi ümbristeb seda kõike džässilik mõtteviis – mitte just selle stiiliesteetika tähenduses, vaid aspektides, mis käsitlevad vormi, improvisatsiooni ja koosmängu.  

    Plaadi väljaandmisest saadik on trio mänginud erinevates paikades ning püsinud publikuhuvi on innustanud ka muusikaloomega edasi liikuma. 2019. aastal ilmus ka stuudiovideo “Heads or Tails”. Pent Järve muusika liigub tema enda sõnul rohkema õhu suunal, et anda enam voli vabale improvisatsioonile. 

    Members

    Pent Järve
    electric guitar

    Raimond Mägi
    bass guitar 

    Hans Kurvits
    drums

    Talvejazz 2021 | David Chevallier Trio feat. Anett Tamm

    2021-02-25T17:00:00Z

    Multitalent, kitarrist ja helilooja David Chevallier koos bassist Sébastien Boisseau ja trummar Christophe Lavergne'iga moodustavad särava loomingulise trio, mis võlub oma värske väljendusrikkuse ja uute ideedega. Prantsuse trio ja noor eesti laulja Anett Tamm esitavad Eesti turneel David Chevallier tsükli „The Ophelia Songbook“, mille sõnade autor on Kanada laulja Kyrie Kristmanson.

    David Chevallier on Prantsuse kaasaegse jazzi silmapaistvamaid muusikuid. Chevallier’ triokooseis alustas 2013. aastal jazzistandartide interpreteerimisega, nende debüütalbum „Standards & Avatars“ pälvis rohkelt kiitust värskete seadete eest. 2016. aastal andis trio välja välja teise albumi “Second Life” originaalmuusikaga. Saavutamaks ainulaadset jazz-folgi heli, vahetas David Chevallier siin elektrikitarri 6- ja 12-keelsete akustiliste kitarride ning bandžo vastu. Chevallier on rohkesti kasutanud ka arvuti laialdasi võimalusi põnevamate ja mitmekihilisemate helimaastike loomiseks. 

    Muusikute peres üles kasvanud David Chevallier õppis klassikalist kitarri, vaimustudes ka heliloomingust ja improvisatsioonist. Instrumentalistina andis ta kontserte koos muusikutega nagu Laurent Dehors, Patrice Caratini ja John Taylor. Sügavamalt uuris ta erinevate ajastute muusikamaailmade ühisosa ja sildade loomise võimalust nende vahel. Eriti huvitus ta barokkmuusika ja kaasaegse jazzi sümbioosist. Oma heliloomingus võttis ta kasutusele theorbo ja barokk-kitarri, mida ta kasutas ka nt Björki lugude interpreteerimisel. Siiski võite kindlad olla, et David Chevallier pole unustanud elektrikitarri ega jazzi! 

    Laulja Anett Tamm on noor jazzmuusik, kes askeldab heliloomingu, interpretatsiooni ja arranžeerimise kiirteel. Anetti põnevaimad katsetused ja mõttevälgatused avalduvad 2017. aastal loodud ansambli Alfa Collective’i loomingus, kellega 2018. aastal anti välja debüütalbum „Canvas“. Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club ning duos TamTam. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu Kadri Voorandi käe all.

    “Kava “The Ophelia Songbook” lood on minu jaoks tohutult värviküllased ja kontrastiderohked. David Chevallier'i jazz-folgilikud kompositsioonid, trio meisterlikud improvisatsioonid ning Kyrie Kristmansoni kirjutatud ekspressiivsed tekstid loovad ajatu muinasjutumaailma ja ühendavad Shakespeare'i kujutletud olustiku tänapäevaga,“ lisab Anett.

    Koos David Chevallier’ Trioga esitab Anett lugusid jazzi ja folki ühendavast spirituaalse alatooniga tsüklist „The Ophelia Songbook“. Muusika elustab Shakespeare'i „Hamleti“ traagilise saatusega naistegelase Ophelia, keda on peetud oma aja naiseliku seksuaalsuse ja hulluse sümboliks. Kuigi Shakespeare'i tragöödias käsitletakse Opheliat põgusa lisandina, on tegelaskuju kirjanduses ja kunstis sümbolina ohtralt figureerinud. „The Ophelia Songbook“. annab fantaasiarikaste laulude abil Opheliale võimaluse end kuuldavaks teha, talle omistatud sümbolistlikke tõlgendusi kõigutada ning jutustada naiseks olemise võludest ja valudest läbi ajaloo.

    Members

    David Chevallier
    guitar

    Sébastien Boisseau
    bass

    Christophe Lavergne
    drums

    Anett Tamm
    vocals

    Peeter Rebane "Ise" album presentation concert

    2020-11-27T18:00:00Z

    Ansambel Dagö kitarrist ja paljude lugude autor Peeter Rebane esitleb oma esimest sooloalbumit “ISE”. Üle kahekümne aasta pikkuse muusikukarjääri jooksul on ta loonud muusikat ja seadnud lugusid Dagös, kirjutanud muusikat teatrietendustele, telesaadetele ja filmidele ning töötanud välja muusikaga seotud multimeedialahendusi teatritele ja ka näiteks Eesti Rahva Muuseumile.

    “Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes vedasin fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul… väga ebamugav…, kuid just neis oludes hakkas klaaruma see kauaotsitud “enda” kõla. Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning esialgu tundus võõras esitada seda tehiskeskkonnas. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides ja klaarudes, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, esitades seda kus iganes, kasvõi kontserdisaalis.” 

    Kava “ISE” on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

    JÕULUJAZZ 2020 | KELLY VASK “SHE SIN(G)S”

    2020-12-10T18:00:00Z

    Kelly Vask on laulja-laulukirjutaja, kes otsustas omaenda muusika produtseerimises kätt proovida. Katsetamise tulemusena valmis EP „she sin(g)s“, mis nägi ilmavalgust käesoleva aasta märtsikuus. „Minialbumile sai korraga murtud süda ja armastus, täielik enesekaotus ja lõpeks ikkagi uskumine, et „tegelikult ma olen täitsa okei. Erinevad mõtted ja emotsioonid saavad muusikaks heade sõprade toel – need on klahvpillid, kitarr, vokaal ja muidugi kõikvõimas arvuti, “ tõdeb lauljatar.

    Kuna kevadel jäi muusikaelu katki (teadagi, miks), võib seda kontserti pidada esimeseks päris plaadiesitluskontsertiks. Ja tore, et väikeste lisadega – poole aastaga on Kellyl nii mõnigi uus lugu valminud, mida jazziklubis Philly Joe’s ka kuulda saab. 

    Kelly on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rütmimuusika suuna ning õpib hetkel Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakooli jätkuõppes produtseerimist. Lauljatar on Noortebänd 2019 võitja, EP “she sin(g)s” valmis ADM Interactive’i plaadikonkursi võidutööna. 

    Members

    Kelly Vask
    vokaal, elektroonika, klahvpillid, kitarr

    Mairo Marjamaa Quartet

    2020-11-26T18:00:00Z

    Vennad Mairo ja Holger Marjamaa on nüüdseks juba kõrgelt tunnustatud eesti muusikud. Nende muusikaõpingud said alguse Tallinna Muusikakeskkoolis. Klassikalise muusika taustal sai nende lemmikuks ka džäss ja juba varakult alustasid vennad ka ühiselt musitseerimist nime all Marjamaa Brothers. Nüüdseks on vendadel loodud omanimelised ansamblid.

    Mairo Marjamaa Quartet on uus energiline kooslus noortest ja vihastest, keda ühendab kirg džässi ja ühisest musitseerimisest tekkinud sünergia vastu. Kvarteti kavas on looming, mille läbivaks jooneks on neo-džäss, aga mõjutusi on ka klassikalisest muusikast. Esitusele tulev uuem kava keskendub pigem headele tunnetele, heidab pilgu minevikuemotsioonidele ning puudutab kergelt ka juba varem loodut. 

    Sel korral astub MMQ üles oma algupärases koosseisus, mille loomise ajendiks oli legendaarne Tudengijazzi festival. 

    Members

    Mairo Marjamaa 
    saxophone

    Holger Marjamaa
    piano

    Heikko Remmel
    bass

    Reigo Ahven
    drums