On demand

Here you can find all our on-demand content. Infinite access to a concert costs 5€. More information about tickets can be found here.

  List of Broadcasts

  Marie & Raul Vaigla
  2021-10-07T17:00:00Z

  Marie Vaigla ja Raul Vaigla on koos musitseerinud aastast 2013, kui osaleti konkursil Eesti Laul. Rauli kahel viimasel sooloalbumil on Marie samuti kaasa teinud („Heights“ 2015 ning „A Better Place“ 2019). Koos on esinetud festivalidel nagu Jazzkaar, Stockholm Jazz Festival, Sõru Jazz ja Juu Jääb.

  Kontserdil kõlab koos kirjutatud muusikat Rauli viimaselt albumilt „A Better Place“, samuti ka oma ühiste lemmikute (J. Mitchell, J. Morrison jpt) loomingut. Kokku moodustavad Raul ja Marie bassi ja vokaali sulami, otsides erinevaid kõlavärve ning nüansse oma instrumentidel.

  Members

  Marie Vaigla
  vocal

  Raul Vaigla
  bass guitar

  KARMEN RÕIVASSEPP KVARTETT
  2021-10-22T17:00:00Z

  Karmen Rõivassepp Quartet on Taanis tegutseva Eesti lauljatari projekt. Kvartett loob muusikat nüüdisjazzi võtmes, mis oma põneva meloodia- ja harmooniakäsitluse ning unikaalse mängulisusega pakub sellele muusikastiilile midagi uudset. Kvarteti repertuaarist leiab peamiselt Rõivassepa omaloomingut, kuid kavas on ruumi ka huvitavatele jazzistandarditele. Juunis 2018 ilmus bändi debüütalbum „Dance of Sounds“, mis on Skandinaavia kriitikute poolt positiivselt vastu võetud. See album tõi kvartetile nominatsiooni Taani jazzmuusika auhindade jagamisel uustulnuka kategoorias. Plaadi põhiosa moodustavad Rõivassepa enda kirjutatud eesti- ja ingliskeelsed palad. Albumi ja ka live-esituste kandvateks elementideks on Rõivassepa rõõmsameelne ning vabalt voolav hääl ja haaravad kompositsioonid.

  Karmen Rõivassepp on Eestist pärit jazz-vokalist, helilooja ja arranžeerija, kes viimased 7 aastat Taanis elades on seal kindlalt kanda kinnitanud. Rõivassepp kasutab enda vokaali justkui instrumenti ning tema laulmine on pigem õhuline, klaar ja mänglev. Lisaks omanimelisele kvartetile ja bigbändile on see lauljatar kaastegev ka loendamatutes projektides traditsioonilisest ja nüüdisjazzist vabaimprovisatsiooni ning klassikalise koorimuusikani. Hiljuti pärjati Rõivasseppa Eesti Noore Jazzitalendi auhinna ning Aarhusi Jazzitalendi preemiaga. 

  Simon Eskildsen on Taani noorema koolkonna üks olulisimaid jazzpianiste. Ta on tegev paljudes kohalikes jazzi- ja improvisatsioonikollektiivides – Simon Eskildsen Trio, AddisAbabaBand, OrgelDuo jpt. Tema piiritu musikaalsus, imeline kuulamisvõime ja osav klaverimäng rikastavad igat koosseisu, milles ta kaastegev on, ning viivad bändisisese musikaalse vestluse järgmisele tasandile. 

  Adrian Christensen on tõusev täht nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel muusikamaastikul. Tema tegevus jazzi ja elektroonilise muusika vallas rikastab ja uuendab nüüdisjazzi kui stiili ning seetõttu ei karda ta avastada veel enda jaoks tundmata territooriume. Olles reisinud ja mänginud peaaegu igal kontinendil kuuleb tema bassimängus mõjutusi paljudest erinevatest kultuuridest ja traditisoonidest. 

  Daniel Sommer on parasjagu Kopenhaagenis resideeruv Taani jazz-trummar. Ta on tuntud oma tundelise ja loomingulise trummimängu poolest, mis on viinud teda tuuridele üle kogu maailma. Sommer on äärmiselt mitmekülgne trummar, kes on olnud kaastegev nii minimalistliku avangardmuusika, vanakooli-jazzi kui ka nüüdisjazzi projektides. 

  Members

  Karmen Rõivassepp
  vocals 

  Simon Eskildsen
  piano 

  Adrian Christensen 
  bass 

  Daniel Sommer 
  drums

  TIMO LASSY TRIO
  2021-10-22T20:00:00Z

  In 2021, Timo Lassy, a tenor saxophonist and composer based in Helsinki, presents his new trio formation. Along for the ride are Ville Herrala on double bass and Jaska Lukkarinen on drums, both mainstays in the Finnish scene and highly-regarded solo artists in their own right. The trio came together in early 2020 for a string of live gigs and started its process in becoming a tighter-than-tight band unit, one which can achieve a near telepathic connection on stage. That should be the goal of any combo, anyway, and the Timo Lassy Trio are approaching the level day by day, with every gig they play. On his album "Trio" (We Jazz Records 2021), Lassy expands the sound of his core unit by inviting strings and electronics along for the ride. The live thing brings out the essence of the band at the center of it all (hence the album title), and stands as a testament to the eternal joy of creating music together, live on stage. Lassy's riff-heavy new compositions take things in a new direction, into one where heavy funk, effortlessly rolling soul jazz and forward-reaching acoustic jazz meet. Their recipe may seem simple on the surface level but for anyone who has tried, there's no harder task in jazz music than to establish a unit which sounds together and maintains its musical direction at all times, however surprising the music might get on the moment. So go on, lend these three guys from Finland your ear, you will congratulate yourself on the choice afterwards.

  Members

  Timo Lassy
  tenor saxophone

  Ville Herrala
  bass

  Jaska Lukkarinen
  drums

  TITOKS: "PÜHENDUS MEISTRITELE"
  2021-11-17T18:00:00Z

  Virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoksi helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid svingirütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

  Trio on oma muusika aluseks võtnud gypsyjazzi stiili, mida iseloomustab kitarri tugev rütmiline saade la pompe, mille sarnast teistes muusikažanrites ei ole. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt. Haruldaseks teeb stiili ka see, et kasutusel on ainult keelpillid – viiul, kitarr ja kontrabass.

  Titoks sai oma alguse Tartust, kus kohtusid viiuldaja Kristjan Rudanovski ja kitarrist Jaanis Kill. Algselt mängisid nad kahekesi erinevates restoranides ja lokaalides ning korraldasid väiksemaid kontserte Rudanovski & Kill nime all. Kuna paljud esinemised vajasid taustamuusikat ja mängima pidi pikalt, jäi duol palju ruumi katsetusteks ja eksperimentideks – mängiti tuntumaid jazzi standardeid, bluusi ja ka Eesti muusikat, kuni leiti juhuslikult nende instrumentide jaoks kõige kõnetavam stiil gypsyjazz.

  Mõned aastad hiljem loodi ühe esinemise jaoks suurem koosseis (praeguseks nime all Les Estrellas), kus kohtusid Kristjan ja Jaanis kontrabassimängija Robert Nõmmanniga. Pausi ajal hakkasid nad kolmekesi jämmima ja avastasid, et kontrabass on just see, mis nende muusikast puudu on. Tänu kontrabassile tekkis kitarrile oluliselt rohkem soleerimisruumi ning võimalikuks said ka põnevad mitmehäälsused. Lisaks selle laienes suurel määral ka koosseisu repertuaarivalik – nüüd esitatakse ka palasid, kus esirollis on kitarr või kontrabass. Titoksi esimene kontsert oli aastal 2016. IDeejazz Festivalil.

  Tõelise hoo sai trio sisse 2017. aasta lõpul, kui esineti Norras Lillehammer Jazz Festivalil. Eriti menukaks osutus aasta 2018: aasta alguses oli Titoks tuuril koos Mart Sandri bigbändi Swing Swindlersiga, aasta jooksul esineti mitmetel festivalidel (Jazzkaar, Tudengijazz, Õisu Veinifestival jpt.) ning aasta lõpuks andis trio välja debüütalbumi "When Day is Done". Trio käis ka seda albumit Kultuuriministeeriumi abil esitlemas Euroopa tuuril – mängiti Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Inglismaal ja Saksamaal. Lisaks on Titoks kahel korral (2019 ja 2020) nomineeritud aasta jazzansambli tiitlile ja käinud korduvalt Eestit esindamas välissaatkondade üritustel, sh Moskva ja Nur-Sultan. Titoksi tulevikueesmärgiks on siseneda gypsyjazzi rahvusvahelisesse skeenesse ning anda oma panus selle stiili innovatsiooni.

  2020. aasta sügisel Jazzkaar 2020 avakontserdil liitus ansambliga rütmikitarrist Ainar Toit, et täita seni tühjana olnud koht rütmikitarristina.

  KOOSSEIS

  Kristjan Rudanovski
  violin

  Jaanis Kill
  guitar

  Ainar Toit
  guitar

  Robert Nõmmann
  upright bass

  JAZZLIIT JA PHILLY JOE'S LIVE I MODULSHTEIN
  2021-11-26T18:00:00Z

  Modulshtein on Eesti elektroonilise instrumentaalmuusika koosseis, mis sündis 2017. aastal. Ansamblisse kuuluvad klassikalise klarneti virtuoos Marten Altrov, efektide ja sämplimise boss DJ Bandit ning helilooja, muusik ja produtsent Aleksander Žedeljov. Nende inspiratsiooniallikaks on IDM, nu jazz, ambient ja downtempo. Bändi liikmed püüavad vältida oma muusika sildistamist kindlate žanride järgi ja peavad seda ühiseks keeleks, mis tekib stuudios improviseerimisest ning muudab nende emotsioonid nootideks ja rütmideks.

  Modulshteini muusika võib olla huvitav kuulamine džässi ja IDM-i sõpradele, eksperimentide otsijatele ja kõigile, kes tahavad nautida head heli ja sukelduda dialoogi oma sisemaailmaga. Grupp on välja andnud kaks LP-d, esinenud Jazzkaarel (2018), jaganud Üle Heli muusikafestivali raames lava Jimi Tenoriga ja teinud koostööd Playtech Estoniaga – katsetades muusika loomist närvivõrkude abil. 2018. aastal astuti üles Vene teatris lavastusega „Tuleb/Ei tule“, mis loodi Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud projekti „Sajandi lugu“ raames.

  KOOSSEIS

  Aleksandr Žedeljov aka Faershtein
  guitar, Ableton, analoog-süntesaator

  Marten Altrovklarnet, bassklarnet

  Aleksei Semennihhin aka DJ Bandit
  Fx, sämplid, Scratches

  NIKITA KORZOUN TRIO
  2021-12-15T18:00:00Z

  Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppiv saksofonist Nikita Korzoun on alati tundnud huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada sellele kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner. Nikita on esinenud mitmel festivalil, nagu nt Visioon (2019, 2020 ja 2021), Jazz Across Borders (2019) ja Jazzkaar (2021). Lisaks sellele võitis ta 2018. aastal Round Table konkurss-kontserti.

  Otsides sarnase muusikalise lähenemisega muusikuid, leidis Korzoun Hollandis muusikahariduse omandanud kontrabassisti Andres Alaru, kelle album „Cookin’ With The Cats“ oli aastal 2019 Raadio Tallinna juulikuu plaat. Alaru on esinenud Eestis, Hollandis, Kreekas, Soomes, Lätis ja Venemaal ning mänginud ja salvestanud sealjuures paljude nimekate jazzartistidega, nagu Juraj Stanik, Eric Ineke, Davide Logiri, Charis Ioannou, Robert Rook jpt. Hiljem liitus trioga ka Eesti noorema põlvkonna silmapaistev trummar Mihhail Nikitin. Mihhail on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe ning esinenud paljud kodumaiste legendidega nagu Olav Ehala, Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja paljud teised. Ta on osalenud paljudes stuudioprojektides ning lisaks kirjutab muusikat omaenda bändile M-Group.

  Nikita Korzoun Trio sai loodud 2019. aastal. Algselt tutvusid muusikud Jam Sessionil, kuid said kiiresti aru, et nende koosmäng kõlab naturaalselt ja orgaaniliselt. Tänaseks on trios saavutatud suurepärane üksteise mõistmine ning see ei jäta kindlasti ka kuulajaid külmaks. Kava on inspireeritud traditsioonilisest straight-ahead jazzist – muusikast, mis selle ansambli kunagi kokku tõi. Trio ühendab traditsioonilist post-bopi kõla Skandinaavia minimalistliku helikeelega. Lisaks jazzistandarditele võib kavast leida ka kaasaegset omaloomingut.

  KOOSSEIS

  Nikita Korzoun
  altsaksofon

  Andres Alaru
  kontrabass

  Mihhail Nikitin
  trummid

  RUBUNDI PLAADIESITLUSKONTSERT
  2021-12-17T18:00:00Z

  Rubundi loodi 2015. aasta südasuvel. Bändi debüütalbum „Mõttemets“ ilmus 2019. aasta veebruaris. Liikmed ise kirjeldavad loomingut kui värvikat segu eneseirooniast, meloodilistest kiiksudest, videvikuromantikast ning öisest inspiratsioonist. Žanriliselt longib bänd jazz-folk radadel. Rubundi on välja andnud oma teise kauamängiva. Koosseisu teine album „Müha“ meelitab kuulaja endaga meelesoppidesse, kuhu sattumiseks tuleb kiirelt peatänavalt maha astuda, niiskele rohule külitada ja lasta meeltel segamatult rännata inimeseks olemise võluvas rägastikus.


  Plaadil kõlavad kaksteist eestikeelset laulu, millele on originaaltekstid ja muusika loonud laulja, laulukirjutaja ja kitarrist Liisa Tetsmann. „Müha“ oli ka Raadio Tallinna oktoobrikuu plaat.

  KOOSSEIS

  Liisa Tetsmann
  laul, kitarr

  Martin-Eero Kõressaar
  kontrabass, klahv

  Grigori Rõžuk
  kitarr

  Indrek Tetsmann
  trummid

  Helen Kannus
  taustalaul

  Keidi Vatter
  taustalaul