On demand

Here you can find all our on-demand content. Infinite access to a concert costs 5€. More information about tickets can be found here.

  List of Broadcasts

  Rita Ray
  2020-10-11T19:00:00Z

  Rita Ray on esimene tõeline sinisilmse souli viljeleja Eestist. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal ning hetkel omandab ta kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu erialal Kadri Voorandi juhendamisel. Põlvas 10 aastat koorilauluga tegelenud, pealinna elus karastunud ja džässiõpingutes tugisambaid kindlustanud vokalist, klahvimängija ja helilooja avaldas 2019 a. oma debüütplaadi. Vinüülil, digis ja nüüdseks ka CD-l ilmunud “Old Love Will Rust” on 8-looline rännak souli ja klassikalise R&B radadel, aga paneb ka puusa õõtsuma ühe särava 70ndatele truu diskomaiusega. Vaiko Eplik öelnud, et tegu on “parima kodumaise sõuliplaadiga läbi aegade.”

  Tõeliselt haarab kuulaja endasse Rita Ray oma live-kontsertidel, kus särab tema hingestatud, jõuline vokaal, meeldejäävad meloodiad ja ka tantsulisus. Rita Ray debüütalbum kandideeris konkursil Eesti Muuusikaauhinnad 2020 neljas kategoorias – aasta debüütalbum, aasta album, aasta naisartist ning aasta popartist. Funk Embassy Records alt üllitatud plaati on saatnud vaimustus muusikaarmastajate ja kriitikute seas ning Rita Ray looming on tõestamas end ka välismaal. Esimesed inglise, saksa ja USA veebiajakirjade arvutused on positiivsed, palasid albumilt on mängitud ka UK raadiojaamades BBC ja Soho Radio. Kontsert Rita Ray 8-liikmelise bändiga toob lavale parima souil, klassikalise R&B ja disko omaloomingu. 

  Members

  Rita Ray
  lead vocal

  Jana Kütt
  back vocal
   
  Marianne Leibur
  back vocal

  Artis Boriss
  keyboards
   
   
  Kristen Kütner
  electric guitar
    
  Jasper Alamaa
  bass
   
  Luiz Black
  percussion
   
  Ott Adamson
  drums

  Liisi Koikson — Väike järv
  2020-10-10T13:00:00Z

  „Väikese järve plaadi lugudest on minu teadmata saanud inimestele head kaaslased ja seda juba 15 aastat. Tihti tullakse peale kontserti ütlema, et “minu laps on nõus voodisse minema ja uinub ainult selle plaadi saatel” või “ma elan juba mõnda aega välismaal ja see plaat on mu lemmik, ühendus koduga”. See on innustanud inimesi eesti keelt õppima ja olnud saatjaks armastusavaldustele. Sel aastal täitub „Väikese järve“ ilmumisest ja esitluskontsertidest siinsamas Jazzkaarel 15 aastat ja arvasin, et oleks õige aeg seda kõike tähistada. Kui Alari Piispea ja Lauri Liivak 2004 aastal mulle salvestuse ideed pakkusid, said nad enda kätte ebaleva ja veidi hirmunud, aga seda enam tänuliku ja pühendunud noore laulja, kellel oli vähe kogemust originaalloomingu esitamiseks. Selle vägeva tiimi õlult sai tõuke minu soolokarjäär ja kummardan nende ees siiani. Seekord kõlavad „Väikese järve“ lood uues koosseisus, uuemal kujul ja uues ajas, sest ka mina ise olen uus.“

  Liisi Koiksonilt on ilmunud albumid „Väikeste asjade võlu“, „Väike järv”, „Ettepoole”, „Coffee for  One“ – neist kolme viimast esitles ta ka Jazzkaare raames ning väga meeldejäävad on olnud tema tribuutkavad Joni Mitchelli ja Billi Holiday muusikaga. Tema osaluseta ei kujutaks ette Tormis kvartetti ja ansamblit Elletuse. Liisi Koiksoni tundeküllane ja kristallselge hääl on oodatud ka mitmetes Jazzkaare eriprojektides – viimati 2019. aastal festivali avakontserdil “JAZZKAAR: Tüür & Sumera rewrite”.

  Members

  Liisi Koikson
  vocals 

  Marek Talts
  guitars   

  Raun Juurikas
  keyboards  

  Joel Remmel
  piano   

  Heikko Remmel
  bass 

  Martin Petermann
  drums 

  Jason Hunter
  trumpet 

  Keio Vutt
  saxophones  

  Anett Tamm
  backing vocals

  Kütner Trio
  2020-11-04T18:00:00Z

  Kristen Kütner on Tallinnas tegutsev kitarrist ja helilooja, kes on eelkõige tuntud ansamblitest Lexsoul Dancemachine, Rita Ray, Põhja Konn ja Johannes Laas kvintett. Kütnerit inspireerib erinäolistes muusikažanrites tegutsemine ning ta usub, et igast stiilist on midagi kasulikku õppida.

  Kütner Trio esitab kitarristi omaloomingut, kus segunevad neo-souli lüürilised akordid, broken beat rütmid ja funk-stiili elurõõm. Eeskujudeks on olnud Kaidi Tatham, Jonathan Kreisberg, Yussef Dayes, Tom Misch, Cory Wong, Mark Lettieri, George Benson, Ben Eunson ja paljud teised. Trio koosneb kolmest sõbrast, keda seob ühine soov muusikalisi piire kombata.

  Members

  Kristen Kütner
  electric guitar 

  Ott Adamson
  drums

  Martti Laas
  bass guitar

  Peeter Rebane "Ise" album presentation concert
  2020-11-27T18:00:00Z

  Ansambel Dagö kitarrist ja paljude lugude autor Peeter Rebane esitleb oma esimest sooloalbumit “ISE”. Üle kahekümne aasta pikkuse muusikukarjääri jooksul on ta loonud muusikat ja seadnud lugusid Dagös, kirjutanud muusikat teatrietendustele, telesaadetele ja filmidele ning töötanud välja muusikaga seotud multimeedialahendusi teatritele ja ka näiteks Eesti Rahva Muuseumile.

  “Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes vedasin fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul… väga ebamugav…, kuid just neis oludes hakkas klaaruma see kauaotsitud “enda” kõla. Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning esialgu tundus võõras esitada seda tehiskeskkonnas. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides ja klaarudes, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, esitades seda kus iganes, kasvõi kontserdisaalis.” 

  Kava “ISE” on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

  Liina Saar "Õhtulaulud"
  2020-11-18T18:00:00Z

  Laulja-laulukirjutaja Liina Saare nime võib seostada mitmete ansamblitega, neist tuntumad MiaMee, Ajavares, Verbarium, Elletuse. 2019. aasta kevadel andis lauljanna esmakordselt enda nime alt välja albumi "Õhtulaulud", mis on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt. Viisid pärinevad valdavalt Saare sulest ning tekstid eri luuletajatelt.

  "Õhtulaulude" kava muusika sündi inspireeris eelkõige eesti keele ilu, tänutunne ja armastus. Peale Anna Haava, Betti Alveri ning Juhan Liivi luulele on albumi laulutekstide autorid meie kaasaegsed lüürikud Jaan Tätte, Jaan Pehk, Jan Kaus ning Maian Kärmas. Lisaks ilmus koosseisul 2020. aasta kevadel singel "Lase ööl end kanda". Tänaseks päevaks on uut muusikat sündinud veelgi ja seda kõike saab ka kontserdil kuulda. Rõõmsa ja helge tonaalsusega lood toovad koos Liinaga kuulajateni tunnustatud džässmuusikud Joel-Rasmus Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.

  Members

  Liina Saar
  vocals

  Jaan Jaanson
  guitar

  Joel Remmel
  piano, rhodes

  Mihkel Mälgand
  upright bass

  Ahto Abner
  drums

  FREE! Eesti Jazziauhinnad 2021 // Joel Remmel Trio feat Liisi Koikson, Jukka Eskola, Aleksander Paal "Kevad"
  2021-08-25T15:00:00Z

  Joel Remmel Trio celebrates their 10th
  anniversary! On the spring of 2012, Joel Remmel Trio presented their debut album “Lumekristall” at the Jazzkaar festival. Now they have released their 5th studio album “Kevad”. This album is the concluding part of a series of short albums, where the EP “Puhkus” with Jukka Eskola was released last summer and the EP “Autumn” with Aleksander Paal at the beginning of December 2021.

  The new album contains a selection of songs from previously released digital short albums, in addition, the new album also features Liisi Koikson’s beautiful voice, loved by both the audience and critics. The album mainly features the work of the band leader Joel Remmel, of which only one piece is from an earlier creative period, the rest of the music is a fresh compositions written during the previous year.

  The music on the album is diverse and rich in sound. While the short album “Autumn” brought ballads to the listener and “Holiday” sounded like one real holiday should sound – light and effortless, the new songs add to the palette the harmony of more instruments and the lionic clarity and brightness. The overarching motive is the joy of making music together, which is increasingly valued in the light of the past year.

  Alongside Joel Remmel, the trio includes Heikko Remmel on double bass and Ramuel Tafenau on drums. In addition to the aforementioned guests, the new album also features Markus Erermann’s flute playing and Mattias Vihmann’s horn sounds.

  Members

  Joel Remmel
  piano

  Heikko Remmel
  bass

  Ramuel Tafenau
  drums

  Liisi Koikson
  vocals

  Jukka Eskola
  trumpet

  Aleksander Paal
  saxophone

  Markus Eermann
  flute

  JT Conception
  2020-10-12T20:00:00Z

  JT Conception ehk endise nimega Trump Conception on bassist Janno Trumpi poolt kokku kutsutud ning tema  loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Kodumaiste muusikagurmaanide südamed võitis bänd jazzi, rokki ja funki sulatava särava muusikaga juba oma esimeste kontsertidega 2015. aastal.

  Sel kevadel tähistab kollektiiv oma5. sünnipäeva. JT Conception on välja andnud kaks kauamängivat bassisti loominguga – “One” (2016) ja “Wait For It” (2017) ning pälvinud hulga nominatsioone ja auhindu kohalikus muusikaskeenes, nimistut kroonib Aasta Jazzansambli tiitel eelmisest aastast. Lisaks kodumaisele edule on kollektiiv endale nime teinud ka Baltikumi jazzifännide seas.

  Oma viiendale sünnipäevale läheb bänd vastu uue loominguga, mida esitletakse kevadisel Jazzkaarel. Põhirõhu paneb JT Conception värskele muusikale, kuid kindlasti kuuleb ka pärleid varasemast loomingust.

  Members

  Janno Trump
  bass

  Madis Muul
  keyboards

  Pent Järve
  electric guitar

  Madis Katkosilt
  percussion
   
  Dmitri Nikolajevski
  drums

  Danel Aljo
  tenor sax
   

  Keio Vutt
  baritone sax
   

  Allan Järve
  trumpet

  Jason Hunter
  trumpet
   
  Johannes Kiik
  bass trombone

  Mairo Marjamaa Quartet
  2020-11-26T18:00:00Z

  Vennad Mairo ja Holger Marjamaa on nüüdseks juba kõrgelt tunnustatud eesti muusikud. Nende muusikaõpingud said alguse Tallinna Muusikakeskkoolis. Klassikalise muusika taustal sai nende lemmikuks ka džäss ja juba varakult alustasid vennad ka ühiselt musitseerimist nime all Marjamaa Brothers. Nüüdseks on vendadel loodud omanimelised ansamblid.

  Mairo Marjamaa Quartet on uus energiline kooslus noortest ja vihastest, keda ühendab kirg džässi ja ühisest musitseerimisest tekkinud sünergia vastu. Kvarteti kavas on looming, mille läbivaks jooneks on neo-džäss, aga mõjutusi on ka klassikalisest muusikast. Esitusele tulev uuem kava keskendub pigem headele tunnetele, heidab pilgu minevikuemotsioonidele ning puudutab kergelt ka juba varem loodut. 

  Sel korral astub MMQ üles oma algupärases koosseisus, mille loomise ajendiks oli legendaarne Tudengijazzi festival. 

  Members

  Mairo Marjamaa 
  saxophone

  Holger Marjamaa
  piano

  Heikko Remmel
  bass

  Reigo Ahven
  drums

  Pille-Rite Rei & Andre Maaker
  2021-02-11T17:00:00Z

  Pille-Rite Rei vokaalil ning saksofonil ja Andre Maaker kitarril toovad Eesti publikuni lõunamaised rütmid ja meloodiad. Kavas on mõlema muusiku originaalloomingut, seadeid ja ka äratundmisrõõmu pakkuvaid palu. Lisaks eestikeelsetele tekstidele saab Pille-Rite Rei esituses kuulda ka eksootiliselt kõlavat portugali keelt. Kindlasti ei puudu kontserdil muusika Antonio Carlos Jobimilt, Joao Gilbertolt ning Roberto Menescalilt. Viimasega oli Pille-Ritel ka au Rio de Janeiros kohtuda ning kontserte anda.

  Pille-Rite Rei on lõpetanud Rootsis Malmö Muusikaakadeemia kompositsioonierialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio De Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja kergust kannab ta endaga senini kaasas ning see väljendub ka tema loomingus. Kuna Andrelegi on lõunamaapäike südamelähedane, on kaks saarlast otsustanud ühendada jõud, et tuua soojust ja rõõmu meie halli argipäeva.

  Members

  Pille-Rite Rei
  vocals, saxophone

  Andre Maaker
  guitar

  Holger Marjamaa
  2021-01-14T18:00:00Z

  Holger Marjamaa, 28, was born in Tallinn, Estonia and raised in a musical family. From an early age Marjamaa demonstrated precocious musical interest and talent, able to imitate, sing and play well-known classical pieces and jazz standards.

  As a professional, Marjamaa has performed with Chris Botti, Lee Ritenour, Dennis Chambers, Lizz Wright, David Kikoski, Lonnie Liston Smith, John Riley, Steve Wilson, Jukkis Uotila, Mark Gross, Joey DeFrancesco, Estonian National Symphony Orchestra etc. 

  Holger holds many awards in both jazz and classical piano performance. Marjamaa was also a semi-finalist in the 2018 Thelonious Monk Jazz Piano Competition. He has performed across the United States, Europe and Asia, venues as Lincoln Center (Dizzy’s Club), Mezzrow Jazz Club, Smalls Jazz Club, Blue Note Tokyo, Blue Note New York, Blue Note Beijing, Blue Note Shanghai etc. 

  Marjamaa’s musical career has led him to New York City, where he studied in the Masters program at the prestigious Manhattan School of Music. A talent all grown up, Marjamaa is now an in-demand jazz pianist in both Europe and abroad.

  Pennar & Friends "Stories Untold"
  2020-12-09T18:00:00Z

  Pennar & Friends is a trio of good friends, led by Karl Madis Pennar, and tells different exciting stories to the audience. Blending together guitar, bass and drums they create magical atmosphere that takes listener’s sensorium to a journey... A journey that involves vivid memories, crazyness, love , strong emotions, spiritual world and even supernatural creatures.

  MEMBERS

  Karl Madis Pennar
  guitar

  Robert Rebane
  bass guitar

  Martin Petermann
  drums

  Estonian Jazz Union presents: Maria Väli Quartet
  2021-01-22T18:00:00Z

  Maria Väli Kvartett ühendab endas nelja mitmekülgset jazzmuusikut: vokalist Maria Väli koos Jaan-Alari Jaansoniga kitarril, Ara Yaralyaniga kontrabassil ja Ahto Abneriga trummidel. Hinnatud muusikud ja kauaaegsed sõbrad toovad kuulajani muusika, mis on inspireeritud luulest, raamatutest ja elust enesest. Ansambli loomingus liituvad romantilisus, sensuaalsus, puhanguline jõulisus ning kargus, mille siduvaks osaks on kvarteti soe kõla. 2013. aastal andis kvartett välja oma seni ainsa albumi "Elu on kui taevas". Kontserdil saab kuulda peamiselt Maria Väli originaalloomingut aga ka seadeid teiste heliloojate loomingust.

  Maria Väli on lauljanna, kes jazzmuusika juurde jõudis tänu oma õpetajale Tiit Paulusele. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri ja täiendanud end Trondheimis jazzlaulu erialal. Lisaks kvartetile ja muudele projektidele osaleb Maria kahes vokaalansamblis – Estonian Voices ja Söörömöö. 2011. a. pävis Maria lugu "Forgotten Garden" Uno Naissoo loomingukonkursil I koha.   

  Ara Yaralyan on tunnustatud bassimängija nii Eestis kui ka mujal. Ta on õppinud prof. Joshua Davise juures Bostonis, Metropolia Kõrgkoolis Helsingis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ara on esinenud ja salvestanud koos paljude tuntud muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Hedvig Hanson, Kristjan Randalu jt. Viimasel ajal teeb Ara tihedat koostööd soome pianisti Kari Ikoneniga.  

  Jaan Jaanson on mitmekülgne kitarrist. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Soome Metropolia Kõrgkooli. Ta on koostööd teinud mitmete tuntud eesti muusikutega. Lisaks on ta koostööd teinud ka šveitsi trompetisti ja helilooja Jalalu-Kalvert Nelsoniga. 2011. a. tuuritas Jaan Soomes oma bändi Paidarioni ja ameerika basskitarristi Michael Manringuga. 2012. a. omistati Jaanile Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia. 

  Ahto Abner on silmapaistev trummar, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on koostööd teinud mitmete pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Helin-Mari Arder, Oleg Pissarenko, Siiri Sisask, Ajavares, Lippajad jt. Muusika on Ahtot viinud ka Norrasse, Islandile, Soome, Rumeeniasse, Lätti ja Venemaale.

  MEMBERS

  Maria Väli
  vocal

  Jaan Jaanson
  guitar

  Ara Yaralyan
  upright bass

  Ahto Abner
  drums

  Ramuel Tafenau — Gather around
  2020-10-11T14:45:00Z

  Ramuel Tafenau on noorema generatsiooni säravamaid eesti trummareid, kes on koostööd teinud paljude kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega (sh Joel Remmel Trio, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland jt.). Erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti, samuti festivalidele ja kontserttuuridele Soomes, Rootsis, Venemaal, Saksamaal ning Horvaatias. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Toomas Rulli käe all ja täiendab end hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzmuusika trummide erialal ning tegeleb aktiivselt omaloominguga.

  Jazzkaare kontserdil kuuleb lugusid Ramuel Tafenau 2019.aasta detsembris ilmunud debüütalbumilt “Gather Around” ning sekka ka palu, mis plaadile ei jõudnud. Autor ise peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchez’i tipptehnilist trummimängu. Plaadilt leiab kaheksa Ramueli enda kirjutatud ja produtseeritud instrumentaalpala, muusika juured ulatuvad Ramueli varajasse nooruspõlve, mil ta lisaks klaveri- ja trummiõpingutele alustas ka komponeerimisega. Albumil musitseerivad lisaks Ramuelile tema head sõbrad-muusikud Madis Muul klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil, Kalle Pilli kitarridel. Külalisteks on Tobias Tammearu saksofonil, Allan Järve flüügelhornil ning Johannes Laas elektrikitarril. 

  Members

  Joel Remmel
  keyboards

  Mihkel Mälgand
  bass

  Kalle Pilli
  electric guitar
   
  Tobias Tammearu
  tenor sax

  Allan Järve
  flugelhorn

  Johannes Laas
  acoustic guitar 

  Ramuel Tafenau
  drums

  Reigo Ahven
  percussion

  Pent Järve Trio
  2020-11-11T18:00:00Z

  Pent Järve Trio alustas 2016. aastal eesmärgiga mängida muusikaakadeemia õpingute lõpueksamil. Selleks puhuks kirjutas Järve loo “Ad Astra”, millest innustatuna tegutseb Trio siiamaani. Järve valis oma trio liikmeteks eakaaslased Raimond Mägi basskitarril ja Hans Kurvitsa trummidel. 2018. aasta esimeses pooles nägi ilmavalgust album “Kalamaja Session”. Ehtne elavheli ning autentne kodusus musitseerimisel said selle plaadi salvestamisel olulisteks märksõnadeks.

  Stiililiselt kõlab trio muusika väga mitmekülgselt, kuna kitarristi põhiliselt mõjutanud stiilid jäävad (proge)roki, popi, kantri ja bluusi piirimaile. Ometi ümbristeb seda kõike džässilik mõtteviis – mitte just selle stiiliesteetika tähenduses, vaid aspektides, mis käsitlevad vormi, improvisatsiooni ja koosmängu.  

  Plaadi väljaandmisest saadik on trio mänginud erinevates paikades ning püsinud publikuhuvi on innustanud ka muusikaloomega edasi liikuma. 2019. aastal ilmus ka stuudiovideo “Heads or Tails”. Pent Järve muusika liigub tema enda sõnul rohkema õhu suunal, et anda enam voli vabale improvisatsioonile. 

  Members

  Pent Järve
  electric guitar

  Raimond Mägi
  bass guitar 

  Hans Kurvits
  drums

  RAUL UKAREDA "BAND OF GYPSYS 50"
  2020-11-19T18:00:00Z

  13. oktoobril Jazzkaarel esmaesitletud eriprojekti korduskontsert.

  Raul Ukareda on elupõline bluusientusiast, Haapsalu Augustibluusi programmijuht ja üks Eesti tuntumaid bluusikitarriste. Oma visiooni muusikas kirjeldab ta kui sügavat igatsust ja lootust millegi tabamatu järele. Ukareda mäng on alati kirglik ja keskendunud ning ta on oodatud muusik paljudes eesti ansamblites. Suurimat edu on Ukareda saavutanud ansambliga Compromise Blue, millega esineti juba 1990. aastate alguses mainekatel Euroopa ja Ameerika festivalidel. Oma suurimaks muusikaliseks eeskujuks ja bluusroki juurde juhatajaks peab Ukareda legendaarset Jimi Hendrixit. Kurikuulsasse “igaveste 27-aastaste” klubisse kuuluva Hendrixi maine teekond sai läbi samal aastal kui Rauli oma algas. Samal, 1970. aastal ilmus ka Hendrixi viimane, ikooniline kontsertalbum “Band of Gypsys”. Nende kokkusattumuste 50. aastapäeva tähistamiseks on Raul Ukareda koosseisul kavas ette mängida kogu album tervikuna, jättes seaded instrumentaalseks. Hendrixi loomingu austajatel on võimalus kuulda oma lemmikpalu värskelt elavas võtmes ja uutele avastajatele tuuakse tänasesse päeva bluusiajastu lausa kõrvetav hiilgus.

  Members

  Raul Ukareda
  electric guitar 

  René Puura
  keyboards

  Janno Trump
  bass

  Kaspar Kalluste
  drums

  Raul Vaigla & Petteri Hasa
  2021-01-28T18:00:00Z

  Trummi ja bassi ilma piduriteta!

  Eesti basskitarrist Raul Vaigla ja Soome päritoluga Eestis elav trummar Petteri Hasa on erinevates bändides (nt Dagö, Raivo Tafenau bänd, Raul Ukareda Blues Band) koos musitseerinud üle 20 aasta. 

  Esimest korda olid nad kahekesi laval kolm aastat tagasi. Kahe mehe kahtlane huumorimeel ja ühtne arusaamine muusikast väljendub duona laval olles trummi ja bassi piduriteta tulevärgis, kust ei puudu omalooming, jazzi- ja rokiajaloo legendaarsed lood ning kohapeal sündivad improvisatsioonid. 

  Kirglike jäähoki fanaatikutena on Hasa & Vaigla mahutanud oma kavva ka hokilitrile pühendatud loo (või lausa kaks).

  Members

  Raul Vaigla
  bass guitar

  Petteri Hasa
  drums

  TASUTA! TUJA 2021 veebiseminar
  2021-03-06T09:00:00Z

  Deniss Pashkevich Quartet (Latvia)
  2020-11-05T18:00:00Z

  Deniss Pashkevich is a flautist, saxophonist, composer, producer, ad-libber, educator and a prominent figure in the Baltics jazz with his name included in the European Jazz Tree. He gained his education both in classical and modern rhythmic directions.

  In 2017 his album “Yours Faithfully” that is recorded together with American pianist Aaron Parks and Danish guitarist Christian Frank won the Annual Latvian Music Recording Award (known as “Latvian Grammy”) as the best jazz album in Latvia. In 2019 album "Variations" that is recorded together with Vyacheslav Ganelin and Arkady Gotesman got 4 star review on one of the most prestigious magazines "Downbeat" and got included in their "2019: The Year’s Top-Rated Albums". The same album won The Annual Latvian Music Recording Awards as the best jazz album of the year 2019.  

  In his career Deniss Pashkevich recorded more than 50 albums. He regularly plays together with world class players such as Randy Brecker, Seamus Blake, Aaron Parks, Tim Hagans and many more and has visited festivals all over the world. Deniss Pashkevich is an official artist-endorser of eight companies and his founder and artistic director of the label "Riga Room Records".

  Members

   

  Deniss Pashkevich
  saxophone 

  Kristaps Vanadziņš
  piano 

  Jānis Rubiks
  bass 

  Rūdolfs Dankfelds
  drums

  Tribute to Bill Evans
  2021-02-10T17:00:00Z

  Bill Evansit peetakse üheks kõige silmapaistvamaks ja mõjukamaks post-bop'i pianistiks. Tema unikaalsed harmooniavalikud, helikeel ja mängulaad on olnud inspiratsiooniks mitmele põlvkonnale jazzmuusikutele.

  Sergei Pedersen on Eesti jazzrocki klaverivirtuoos ja helilooja. Enim tuntud klahvpillimängija ja paljude lugude autorina kultusbändist Radar (1977–1987). Ta on välja töötanud originaalse tonaalsusel põhineva metoodika, mille järgi õpetab noori jazzpianiste G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 

  Kohtuvad kaks generatsiooni, et teha ühine kummardus Bill Evansile.

  Members

  Eeva Trei
  vocal

  Tobias Tammearu
  saxophone

  Sergei Pedersen
  piano

  Karl Madis Pennar
  upright bass

  Ramuel Tafenau
  drums

  Talvejazz 2021 | David Chevallier Trio feat. Anett Tamm
  2021-02-25T17:00:00Z

  Multitalent, kitarrist ja helilooja David Chevallier koos bassist Sébastien Boisseau ja trummar Christophe Lavergne'iga moodustavad särava loomingulise trio, mis võlub oma värske väljendusrikkuse ja uute ideedega. Prantsuse trio ja noor eesti laulja Anett Tamm esitavad Eesti turneel David Chevallier tsükli „The Ophelia Songbook“, mille sõnade autor on Kanada laulja Kyrie Kristmanson.

  David Chevallier on Prantsuse kaasaegse jazzi silmapaistvamaid muusikuid. Chevallier’ triokooseis alustas 2013. aastal jazzistandartide interpreteerimisega, nende debüütalbum „Standards & Avatars“ pälvis rohkelt kiitust värskete seadete eest. 2016. aastal andis trio välja välja teise albumi “Second Life” originaalmuusikaga. Saavutamaks ainulaadset jazz-folgi heli, vahetas David Chevallier siin elektrikitarri 6- ja 12-keelsete akustiliste kitarride ning bandžo vastu. Chevallier on rohkesti kasutanud ka arvuti laialdasi võimalusi põnevamate ja mitmekihilisemate helimaastike loomiseks. 

  Muusikute peres üles kasvanud David Chevallier õppis klassikalist kitarri, vaimustudes ka heliloomingust ja improvisatsioonist. Instrumentalistina andis ta kontserte koos muusikutega nagu Laurent Dehors, Patrice Caratini ja John Taylor. Sügavamalt uuris ta erinevate ajastute muusikamaailmade ühisosa ja sildade loomise võimalust nende vahel. Eriti huvitus ta barokkmuusika ja kaasaegse jazzi sümbioosist. Oma heliloomingus võttis ta kasutusele theorbo ja barokk-kitarri, mida ta kasutas ka nt Björki lugude interpreteerimisel. Siiski võite kindlad olla, et David Chevallier pole unustanud elektrikitarri ega jazzi! 

  Laulja Anett Tamm on noor jazzmuusik, kes askeldab heliloomingu, interpretatsiooni ja arranžeerimise kiirteel. Anetti põnevaimad katsetused ja mõttevälgatused avalduvad 2017. aastal loodud ansambli Alfa Collective’i loomingus, kellega 2018. aastal anti välja debüütalbum „Canvas“. Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club ning duos TamTam. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu Kadri Voorandi käe all.

  “Kava “The Ophelia Songbook” lood on minu jaoks tohutult värviküllased ja kontrastiderohked. David Chevallier'i jazz-folgilikud kompositsioonid, trio meisterlikud improvisatsioonid ning Kyrie Kristmansoni kirjutatud ekspressiivsed tekstid loovad ajatu muinasjutumaailma ja ühendavad Shakespeare'i kujutletud olustiku tänapäevaga,“ lisab Anett.

  Koos David Chevallier’ Trioga esitab Anett lugusid jazzi ja folki ühendavast spirituaalse alatooniga tsüklist „The Ophelia Songbook“. Muusika elustab Shakespeare'i „Hamleti“ traagilise saatusega naistegelase Ophelia, keda on peetud oma aja naiseliku seksuaalsuse ja hulluse sümboliks. Kuigi Shakespeare'i tragöödias käsitletakse Opheliat põgusa lisandina, on tegelaskuju kirjanduses ja kunstis sümbolina ohtralt figureerinud. „The Ophelia Songbook“. annab fantaasiarikaste laulude abil Opheliale võimaluse end kuuldavaks teha, talle omistatud sümbolistlikke tõlgendusi kõigutada ning jutustada naiseks olemise võludest ja valudest läbi ajaloo.

  Members

  David Chevallier
  guitar

  Sébastien Boisseau
  bass

  Christophe Lavergne
  drums

  Anett Tamm
  vocals

  KÜTT / KARJA / PENNAR
  2020-10-30T18:00:00Z

  Kütt-Karja, Karja-Pennar, Pennar-Kütt. Sellistes vahekordades on need muusikud varem lavale sattunud, aga mitte kunagi kolmekesi koos.

  Improvisatsioon ja kompositsioon kohtuvad erinevates suhetes: kord üks all, siis teine peal ja vastupidi. Igatepidi. Sellises teadmatuses ja teadlikkuses tulevad esitusele kõigi kolme loomingu nopped ja mõni südamelähedasem laen kodumaalt.  

  Members

  Jana Kütt
  vocals

  Kirke Karja
  piano

  Karl Madis Pennar
  electric guitar

  JÕULUJAZZ 2020 | KELLY VASK “SHE SIN(G)S”
  2020-12-10T18:00:00Z

  Kelly Vask on laulja-laulukirjutaja, kes otsustas omaenda muusika produtseerimises kätt proovida. Katsetamise tulemusena valmis EP „she sin(g)s“, mis nägi ilmavalgust käesoleva aasta märtsikuus. „Minialbumile sai korraga murtud süda ja armastus, täielik enesekaotus ja lõpeks ikkagi uskumine, et „tegelikult ma olen täitsa okei. Erinevad mõtted ja emotsioonid saavad muusikaks heade sõprade toel – need on klahvpillid, kitarr, vokaal ja muidugi kõikvõimas arvuti, “ tõdeb lauljatar.

  Kuna kevadel jäi muusikaelu katki (teadagi, miks), võib seda kontserti pidada esimeseks päris plaadiesitluskontsertiks. Ja tore, et väikeste lisadega – poole aastaga on Kellyl nii mõnigi uus lugu valminud, mida jazziklubis Philly Joe’s ka kuulda saab. 

  Kelly on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rütmimuusika suuna ning õpib hetkel Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakooli jätkuõppes produtseerimist. Lauljatar on Noortebänd 2019 võitja, EP “she sin(g)s” valmis ADM Interactive’i plaadikonkursi võidutööna. 

  Members

  Kelly Vask
  vokaal, elektroonika, klahvpillid, kitarr

  Allianss
  2021-02-18T17:00:00Z

  Allianss on jazzrokki viljelev grupp Tallinnast, mis tuli kokku 2018. aasta alguses, tahtest teha muusikat, mis oleks spetsiifilise kiiksuga: tore mängida ja kuulata, kuid paneks ühtlasi ka puusa nõksuma. Bändi muusikas valitseb maitsekas sümbioos komponeerituse ja improvisatsiooni vahel. Rõhku on pandud detailidele ja kokkumängule

  Mõjutusi on kuulda mitmest erinevast stiilist, alustades jazzi, funki ja rokiga, lõpetades gospeli ja maailmamuusikaga. Helipilti iseloomustab jõuline groove, rütmiline mänglevus, 80ndate fusionile omaselt julged süntesaatorisaundid ja lõikavalt konkreetsed kitarripartiid. 

  2019. aasta kevadel tuli ansambel välja oma debüütalbumiga "Blend-a-Jazz", mille esinumber “Põiktänav” ka 2018. aasta Uno Naissoo nimelisel omaloomingu konkursi teise koha saavutas.

  Members

  Karl Tammaru
  bass guitar

  Rahel Talts
  keyboards

  Joosep Talumaa
  electric guitar

  Madis Katkosilt
  drums

  Allan Kaljaste Smooth Group album "Smoky Bar" presentation concert
  2021-02-17T17:00:00Z

  Allan Kaljaste Smooth Group on noorema generatsiooni tõusva ning särava saksofonimängija Allan Kaljaste kokku pandud ansambel. Bänd sai alguse 2019. aaasta Uno Naissoo konkursilt, mille tarbeks salvestati sisse paar lugu. Uskumatult hea energia ja edukas esinemine oli hüppelauaks bändi arengule ja edasistele tegudele. Grupp avaldas oma värske debüütalbumi "Smoky Bar" 2020. aasta novembris. Plaadile jõudis üheksa lugu, mille autoriteks bändiliider Allan Kaljaste ning pianist Rahel Talts.

  Allan Kaljaste sõnul iseloomustavad tema loomingut märksõnad smooth, pop, jazz, meloodilisus, hea tiks, groove, pocket ja funky. Inspiratsiooni on saadud legendaarsetelt artistidelt nagu Everette Harp, Gerald Albright ja Nelson Rangell. 

  17. veebruari õhtul leiab Philly Joe’s aset Allan Kaljaste Smooth Groupi värske esikalbumi "Smoky Bar" esitluskontsert. Sel õhtul kuuleb kindlasti kõiki lugusid albumilt, kuid ei saa välistada, et midagi veel uuemat sekka ei satu. Jalatats ja puusanõks garanteeritud.

  Members

  Allan Kaljaste
  saxophone

  Rahel Talts
  keyboards

  Marek Talts
  guitar

  Martti Laas
  bass guitar

  Ramuel Tafenau
  drums

  Inga Tislar
  vocals

  Jason Hunter
  trumpet

  Maarja Aarma MA
  2021-05-19T16:00:00Z

  Maarja Aarma MA kontsert on jutustus, mis koosneb nootidest, meloodiatest, kõlavärvidest ja rütmidest. Selle sissejuhatus, areng, kulminatsioon ja lõpplahendus on iga kord erinev, ootamatu ja kaasahaarav. Sellel lool on mitu peatükki. Igaüks neist on oma kordumatu iseloomu ja meeleoluga. Kord lendame kaasa energiliste rütmidega ega suuda paigal püsida. Kord avastame end lõputusse vaatamas või jääme lihtsalt sõnatuks. Või lihtsalt unustame kõik ära ja naudime hetke. Ja selline ongi iga MA kontsert – täis emotsioone, meloodiad, rütme ja üllatusi. Millal Sina sellest osa saad?

  Maarja Aarma MA loomingu autorid on koosseisu eestvedaja laulja Maarja Aarma ning bassist Janno Trump, pianist Madis Muul ja trummar Dmitri Nikolajevski. MA hiliseim singel “Hazy Day” koostöös Avoid Dave’iga ning kvarteti esimene lugu “Don’t Throw This Heart Around” saavutasid ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition vastavalt 2019. aastal finalisti ja 2017. aastal poolfinalisti koha. Koosseisu debüütalbum ilmus 9. aprillil 2019.  

  MA ülesastumiste hulka kuuluvad kontserdid Eesti armastatud jazzfestivalil Jazzkaar, festivalil Tallinn Music Week ning esinemised üle Eesti (Philly Joe’s Jazz Club, Endla Jazzklubi, Tartu Erinevate Tubade Klubi, Võru Jazziklubi, Rakvere BVSC Jazziklubi).

  Members

  Maarja Aarma
  vocals

  Janno Trump
  bass

  Madis Muul
  keyboards

  Dmitri Nikolajevski
  drums

  Kalle Pilli Quintet
  2021-07-26T17:00:00Z

  Kalle Pilli on Eesti noorema generatsiooni väljapaistev kitarrist. Tiit Pauluse nimelise kitarrimängija preemia võitmine 2017. aastal andis vajaliku tõuke, et vaadata üle sahtlisse kogunenud omalooming, kuna preemia laureaati on alati järgmisele Viljandi Kitarrifestivalile esinema oodatud. Omanimelisse kvintetti kutsus Kalle oma head sõbrad, kes on juhtumisi samuti hinnatud noored muusikud Eestis. Juba mõnda aega on ta tahtnud just selle koosseisuga omaloomingut esitada. Kalle ise on mänginud väga erinevates koosseisudes, mistõttu on tema kirjutatud muusika segu jazzist, groove'ist, fusionist, popist. Loomingus on tähtsal kohal ka ilusad meloodiad ja ballaadid.

  Members

  Kalle Pilli
  guitar

  Keio Vutt
  saxophones

  Joel Remmel
  keyboards

  Janno Trump
  bass

  Ramuel Tafenau
  drums

  Alfa Collective
  2021-08-11T17:00:00Z

  Alfa Collective is led by a young woman’s mind of chaos and tranquility. With the musical support of her good companions, she softly reflects upon her varying emotional states, roles and values throughout compositions.

  The group of five mixes an unique flow of neo soul music with hints of funk, blues and jazz while experimenting with both bold and familiar sounds. In September 2018, the band released their debut album "Canvas" - an eclectic journey fragmented into bursts of improvisation, quiet observations, effortless melodies and smooth beats. Alfa Collective sparked it’s first ideas in 2016 and evolved into a steady group in 2017. The band has since been touring around their home country Estonia, played at local festivals and venues as well as given concerts in neighbouring Baltic countries.

  Facebookfacebook.com/alfacollective

  Instagraminstagram.com/alfacollective

  Spotify: https://cutt.ly/bjxtb8L

  Soundcloudsoundcloud.com/alfacollective

  Youtube: https://cutt.ly/qjxtEUi

  Homepagealfacollective.com

  Members

  Anett Tamm
  vocals, guitar, piano

  Taaniel Pogga
  keyboards

  Johannes Laas
  electric guitar

  Robert Nõmmann
  electric bass

  Martin Petermann
  drums

  Jussi Lehtonen Quartet
  2021-07-28T17:00:00Z

  Drummer Jussi Lehtonen has led this quartet for three years, and they have released two records; Live at Koko Jazz Club (2018) and Connection (2020), which was nominated for the best Jazz Album of 2021 in Finland. The line-up consists of Joonatan Rautio on saxophone, Holger Marjamaa on piano and Heikko Remmel on bass.

  “The name of the latest album refers to a musical connection that I feel very strong with all these musicians. All of us understand and hear things with a certain sensitivity, and are able to react to things quickly. Mastery of the musical language and tremendous craftsmanship provide excellent opportunities for a swinging ensemble! I look forward to making music with these great gentlemen every time ", says Lehtonen.

  Members

  Jussi Lehtonen
  drums

  Joonatan Rautio
  saxophone

  Holger Marjamaa
  piano

  Heikko Remmel
  bass

  Sooäär-Kruglov Quartet
  2021-08-19T17:00:00Z

  Saksofonist Aleksei Kruglov on üks tuntumaid Moskva jazzmuusikuid ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben kuuluvad Eesti jazzitippude hulka. Nad kõik on aktiivsed ja tuntud ka rahvusvahelisel areenil. Kvartett loodi 2010. aasta aprillis ja juba esimestest esinemistest alates tekkis muusikute vahel hea klapp. Nende esimese albumi "Karate" andis välja Briti mainekas plaadifirma Leo Records. Ansambli muusika lai ampluaa omaloomingust Vene klassikani on äratanud kõikjal tähelepanu.

  Kvartett on korduvalt esinenud Venemaal, USA-s, Hiinas, Prantsusmaal, Eestis ja Soomes ning rõõmustanud paljude jazzifestivalide, sealhulgas ka Jazzkaare kuulajaid. Teise albumi "Sea Colours" andis 2012. aastal välja Vene plaadifirma SoLyd Records. 

  Muusikute kolmas album "The Mighty Five" koosneb tervenisti 19. sajandi vene heliloojate rühmituse "Võimas Rühm" liikmete Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini ja Balakirevi meistriteostest. "Nende tuntud teoste harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal jazziimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad, olgu siis tegu Mussorgski paladega tsüklist "Pildid näituselt" või Borodini ooperi "Vürst Igor" muusikaga, kõlavad väga hästi ka tänases kontekstis", kinnitab ansambli üks liidritest, kitarrist Jaak Sooäär. Albumi andis välja Vene plaadifirma Art Beat ning see valiti 2014. aasta detsembris Euroopa jazzi edetabelisse. 

  2019. aastal jätkas kvartett seiklemist Vene klassikalise muusika radadel. Oktoobris salvestati uus kava Pjotr Tšaikovski muusikaga, mille 2020. aasta alguses andis taaskord välja Art Beat ning mis jõudis samuti Euroopa jazzi edetabelisse. Veel ilmus kvartetil 2020. aastal Moskvas album Vene saksofonilegendi Aleksei Kozlovi muusikaga.

  Members

  Aleksei Kruglov
  saxophone

  Jaak Sooäär
  guitar

  Mihkel Mälgand
  bass

  Tanel Ruben
  drums

  PILLIKUD
  2021-08-05T17:00:00Z

  See seitsmepealine ansambel ühendab džässi, folgi ja popmuusika ning sikutab innustust eesti keelest, loodusest ja rahvakultuurist. Pillikute sünniks võib pidada 2014. aastat, ehkki sellest ajast on muutunud pea terve koosseis. Praegu on Pillikuteks kolm lauljat, kellest kaks mängivad ka viiulit, kitarrist, basskitarrist, trummar ja saksofonist. Viis Pillikut tegutsevad džässmuusikutena, üks klassika- ja üks rokiskenes. Suuremat osa neist ühendab Otsa kool, eelkõige aga ühine sõpruskond. Õpingud on ansambli liikmeid viimastel aastatel üle Euroopa laiali pillutanud, mistõttu on aktiivselt tegutsetud vaid suvisel festivaliperioodil. Nüüd aga on kõik kodumaal tagasi.

  Members

  Jana Kütt
  vocals 

  Ann Mäekivi
  vocals, viola

  Marianne Leibur
  vocals, violin

  Robert Rebane
  bass guitar, acoustic guitar, accordion, vocals

  Karl Madis Pennar
  guitars, vocals

  Tobias Tammearu
  saxophone, FX, bass guitar

  Jeremia Kangas
  drums

  Kirke Karja "Soolo"
  2020-12-11T18:00:00Z

  Kirke Karja on oma generatsiooni väljapaistev jazzmuusik, keda jagub musitseerima paljude muusikutega ning lisaks sellele on ta ka Eesti Jazzliidu esimees. Ta on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse ja jazzmuusika magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on õppinud ka kompositsiooni ja tegelenud intensiivselt vabaimprovisatsiooniga. Hetkel täiendab Kirke end esimese kodumaise jazzmuusikuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise muusikuna. 2014. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna.

  Kirke Karja on liider mitmetes ansamblites: Pae Kollektiiv, Kirke Karja Quartet ja rahvusvahelised koosseisud Captain Kirke and The Klingons ning Kirke Karja Trio. Kirke Karja Quartet on üles astunud ka mainekatel festivalidel nagu 12points, Jazzahead! ning Tampere Jazz Happening jt, ühtlasi pälvisid nad auhinna Aasta Jazzansambel 2018.Heliloojana on ta kirjutanud muusikat nii sümfoonia- kui ka kammerorkestritele. 2018. aastal esitas Kirke teoseid European Jazz Orchestra.  

  Nüüd on fookusesse tõusnud Kirke Karja soololooming: „Olen jazzmuusikuna üksinda mängimist pikka aega pisut peljanud. See on kummaline, sest olen kaua õppinud klassikalist klaverit ning olnud üksinda laval palju tunde. Minu jaoks on olnud mõjuvaimad mõned kontserdid just erinevatelt sooloartistidelt nagu trompetist Axel Dörner ja trummar Etienne Nillesen. Kaks aastat tagasi hakkasin intensiivsemalt sooloklaverile muusikat kirjutama, sest tahtsin oma hirme ületada ning see osutus väga põnevaks protsessiks. Esialgne kartus pöördus vastupidiseks. Ansamblikaaslaste puudumine osutus suureks plussiks, sest tekkis võimalus minna oma muusikaga sinna, kuhu ise soovin. Korraga on mu ees hoopis teistsugused valikud ja võimalused – pea töötab hoopis teistmoodi. Klaver on nii rikkalik instrument, et selle avastamine on lõputu protsess. Mul on endal väga põnev. Soolokava olen esitanud näiteks Itaalias, Leedus, Prahas jazzpianistide festivalil ning The Great Escape’i festivali Brightonis."

  Maja Mannila Trio
  2021-09-23T17:00:00Z

  Maja Mannila is a young and impressive jazz/soul singer, pianist and composer. Together with her band she performs her own songs in English, in a style combining r'n'b, soul, jazz and gospel. She grew up in a musician family and has a steady grip of musicianship, but at the same time she points out the importance of freedom and fun when it comes to creating and playing music. In the future Mannila strives towards recording and performing internationally both with her ensemble and as a solo artist. Maja's talent has also been spotted by English drummer Richard Spaven and singer Anthony Strong, who have invited Maja to perform with them. In Maja Mannila Group she plays together with Severi Sorjonen (drums) and Johannes Granroth (bass). Maja plays and sings also in pianist Iiro Rantala's new trio and in the young and rising ensemble Peela. Maja's debut album is work in progress and will be released later in 2021.

  Members

  Maja Mannila
  vocals, keyboards

  Johannes Granroth
  bass

  Severi Sorjonen
  drums

  Marie & Raul Vaigla
  2021-10-07T17:00:00Z

  Marie Vaigla ja Raul Vaigla on koos musitseerinud aastast 2013, kui osaleti konkursil Eesti Laul. Rauli kahel viimasel sooloalbumil on Marie samuti kaasa teinud („Heights“ 2015 ning „A Better Place“ 2019). Koos on esinetud festivalidel nagu Jazzkaar, Stockholm Jazz Festival, Sõru Jazz ja Juu Jääb.

  Kontserdil kõlab koos kirjutatud muusikat Rauli viimaselt albumilt „A Better Place“, samuti ka oma ühiste lemmikute (J. Mitchell, J. Morrison jpt) loomingut. Kokku moodustavad Raul ja Marie bassi ja vokaali sulami, otsides erinevaid kõlavärve ning nüansse oma instrumentidel.

  Members

  Marie Vaigla
  vocal

  Raul Vaigla
  bass guitar

  UMA & Markku Ounaskari
  2021-09-16T17:00:00Z

  UMA on kahe muusiku Robert Jürjendali ja Aleksei Saksa koostööna 2007. aastal sündinud projekt. Muusikute kasutatavad pillid ja elektroonika aitab nende kõlas sulandada erinevaid stiile: new-age’i, ambient’i ja õhulist ECMi džässi.

  UMA on välja andnud viis heliplaati ja teinud koostööd paljude muusikutega. Viimase albumi „Wishing Well“ andis selle aasta suvel välja Ameerika plaadifirma Myndstream. Plaadil teeb kaasa Soome trummar Markku Ounaskari. Plaat on saanud sooja vastuvõtu osaliseks kriitikute hulgas ning seda mängitakse raadiojaamades üle kogu maailma. Raadio Tallinn valis albumi Wishing Well augustikuu plaadiks. 

  Members

  Robert Jürjendal
  guitar

  Aleksei Saks
  trumpet, corno da caccia 

  Markku Ounaskari
  drums

  TIMO LASSY TRIO
  2021-10-22T20:00:00Z

  In 2021, Timo Lassy, a tenor saxophonist and composer based in Helsinki, presents his new trio formation. Along for the ride are Ville Herrala on double bass and Jaska Lukkarinen on drums, both mainstays in the Finnish scene and highly-regarded solo artists in their own right. The trio came together in early 2020 for a string of live gigs and started its process in becoming a tighter-than-tight band unit, one which can achieve a near telepathic connection on stage. That should be the goal of any combo, anyway, and the Timo Lassy Trio are approaching the level day by day, with every gig they play. On his album "Trio" (We Jazz Records 2021), Lassy expands the sound of his core unit by inviting strings and electronics along for the ride. The live thing brings out the essence of the band at the center of it all (hence the album title), and stands as a testament to the eternal joy of creating music together, live on stage. Lassy's riff-heavy new compositions take things in a new direction, into one where heavy funk, effortlessly rolling soul jazz and forward-reaching acoustic jazz meet. Their recipe may seem simple on the surface level but for anyone who has tried, there's no harder task in jazz music than to establish a unit which sounds together and maintains its musical direction at all times, however surprising the music might get on the moment. So go on, lend these three guys from Finland your ear, you will congratulate yourself on the choice afterwards.

  Members

  Timo Lassy
  tenor saxophone

  Ville Herrala
  bass

  Jaska Lukkarinen
  drums