On demand

Here you can find all our on-demand content. Infinite access to a concert costs 5€. More information about tickets can be found here.

    List of Broadcasts

    Alfa Collective

    2021-08-11T17:00:00Z

    Alfa Collective is led by a young woman’s mind of chaos and tranquility. With the musical support of her good companions, she softly reflects upon her varying emotional states, roles and values throughout compositions.

    The group of five mixes an unique flow of neo soul music with hints of funk, blues and jazz while experimenting with both bold and familiar sounds. In September 2018, the band released their debut album "Canvas" - an eclectic journey fragmented into bursts of improvisation, quiet observations, effortless melodies and smooth beats. Alfa Collective sparked it’s first ideas in 2016 and evolved into a steady group in 2017. The band has since been touring around their home country Estonia, played at local festivals and venues as well as given concerts in neighbouring Baltic countries.

    Facebookfacebook.com/alfacollective

    Instagraminstagram.com/alfacollective

    Spotify: https://cutt.ly/bjxtb8L

    Soundcloudsoundcloud.com/alfacollective

    Youtube: https://cutt.ly/qjxtEUi

    Homepagealfacollective.com

    Members

    Anett Tamm
    vocals, guitar, piano

    Taaniel Pogga
    keyboards

    Johannes Laas
    electric guitar

    Robert Nõmmann
    electric bass

    Martin Petermann
    drums

    Jason Hunter Group

    2021-09-30T17:00:00Z

    Californiast Los Angelesest pärit trompetimängija, arranžeerija ja helilooja Jason Hunter on õppinud Fullertoni Kolledžis ja Berklee Muusikakolledžis Mark Whitfieldi, Ralph Petersoni ja Tiger Okoshi juures ning osalenud erinevates muusikaprojektides, mis on võimaldanud tal reisida kõikjal maailmas. Hunter on arranžeerija ja instrumentalistina teinud tihedat koostööd särava ja mitmekülgse soul-muusika laulja Sofia Rubinaga, kellega pälviti 2015. aastal Eesti parima jazzalbumi tiitel. Üha sagedamini musitseerib Eestis elav Hunter aga ka koos teiste siinsete jazzmuusikutega.

    Hunter põimib osavalt oma USA lääneranniku jazzis peituvad juured kaasaegsemate lähenemistega. Tulemuseks on muusika, mis kosutab nii hinge, keha kui ka meeli.

    Members

    Jason Hunter
    trumpet

    Aleksander Paal
    alto sax

    Joel Remmel
    piano

    Peedu Kass
    bass

    Dmitri Nikolajevski
    drums

    Allianss

    2021-02-18T17:00:00Z

    Allianss on jazzrokki viljelev grupp Tallinnast, mis tuli kokku 2018. aasta alguses, tahtest teha muusikat, mis oleks spetsiifilise kiiksuga: tore mängida ja kuulata, kuid paneks ühtlasi ka puusa nõksuma. Bändi muusikas valitseb maitsekas sümbioos komponeerituse ja improvisatsiooni vahel. Rõhku on pandud detailidele ja kokkumängule

    Mõjutusi on kuulda mitmest erinevast stiilist, alustades jazzi, funki ja rokiga, lõpetades gospeli ja maailmamuusikaga. Helipilti iseloomustab jõuline groove, rütmiline mänglevus, 80ndate fusionile omaselt julged süntesaatorisaundid ja lõikavalt konkreetsed kitarripartiid. 

    2019. aasta kevadel tuli ansambel välja oma debüütalbumiga "Blend-a-Jazz", mille esinumber “Põiktänav” ka 2018. aasta Uno Naissoo nimelisel omaloomingu konkursi teise koha saavutas.

    Members

    Karl Tammaru
    bass guitar

    Rahel Talts
    keyboards

    Joosep Talumaa
    electric guitar

    Madis Katkosilt
    drums

    Peeter Rebane "Ise" album presentation concert

    2020-11-27T18:00:00Z

    Ansambel Dagö kitarrist ja paljude lugude autor Peeter Rebane esitleb oma esimest sooloalbumit “ISE”. Üle kahekümne aasta pikkuse muusikukarjääri jooksul on ta loonud muusikat ja seadnud lugusid Dagös, kirjutanud muusikat teatrietendustele, telesaadetele ja filmidele ning töötanud välja muusikaga seotud multimeedialahendusi teatritele ja ka näiteks Eesti Rahva Muuseumile.

    “Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes vedasin fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul… väga ebamugav…, kuid just neis oludes hakkas klaaruma see kauaotsitud “enda” kõla. Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning esialgu tundus võõras esitada seda tehiskeskkonnas. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides ja klaarudes, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, esitades seda kus iganes, kasvõi kontserdisaalis.” 

    Kava “ISE” on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

    KÜTT / KARJA / PENNAR

    2020-10-30T18:00:00Z

    Kütt-Karja, Karja-Pennar, Pennar-Kütt. Sellistes vahekordades on need muusikud varem lavale sattunud, aga mitte kunagi kolmekesi koos.

    Improvisatsioon ja kompositsioon kohtuvad erinevates suhetes: kord üks all, siis teine peal ja vastupidi. Igatepidi. Sellises teadmatuses ja teadlikkuses tulevad esitusele kõigi kolme loomingu nopped ja mõni südamelähedasem laen kodumaalt.  

    Members

    Jana Kütt
    vocals

    Kirke Karja
    piano

    Karl Madis Pennar
    electric guitar

    Raul Vaigla & Petteri Hasa

    2021-01-28T18:00:00Z

    Trummi ja bassi ilma piduriteta!

    Eesti basskitarrist Raul Vaigla ja Soome päritoluga Eestis elav trummar Petteri Hasa on erinevates bändides (nt Dagö, Raivo Tafenau bänd, Raul Ukareda Blues Band) koos musitseerinud üle 20 aasta. 

    Esimest korda olid nad kahekesi laval kolm aastat tagasi. Kahe mehe kahtlane huumorimeel ja ühtne arusaamine muusikast väljendub duona laval olles trummi ja bassi piduriteta tulevärgis, kust ei puudu omalooming, jazzi- ja rokiajaloo legendaarsed lood ning kohapeal sündivad improvisatsioonid. 

    Kirglike jäähoki fanaatikutena on Hasa & Vaigla mahutanud oma kavva ka hokilitrile pühendatud loo (või lausa kaks).

    Members

    Raul Vaigla
    bass guitar

    Petteri Hasa
    drums

    Kalle Pilli Quintet

    2021-07-26T17:00:00Z

    Kalle Pilli on Eesti noorema generatsiooni väljapaistev kitarrist. Tiit Pauluse nimelise kitarrimängija preemia võitmine 2017. aastal andis vajaliku tõuke, et vaadata üle sahtlisse kogunenud omalooming, kuna preemia laureaati on alati järgmisele Viljandi Kitarrifestivalile esinema oodatud. Omanimelisse kvintetti kutsus Kalle oma head sõbrad, kes on juhtumisi samuti hinnatud noored muusikud Eestis. Juba mõnda aega on ta tahtnud just selle koosseisuga omaloomingut esitada. Kalle ise on mänginud väga erinevates koosseisudes, mistõttu on tema kirjutatud muusika segu jazzist, groove'ist, fusionist, popist. Loomingus on tähtsal kohal ka ilusad meloodiad ja ballaadid.

    Members

    Kalle Pilli
    guitar

    Keio Vutt
    saxophones

    Joel Remmel
    keyboards

    Janno Trump
    bass

    Ramuel Tafenau
    drums

    Ramuel Tafenau — Gather around

    2020-10-11T14:45:00Z

    Ramuel Tafenau on noorema generatsiooni säravamaid eesti trummareid, kes on koostööd teinud paljude kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega (sh Joel Remmel Trio, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland jt.). Erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti, samuti festivalidele ja kontserttuuridele Soomes, Rootsis, Venemaal, Saksamaal ning Horvaatias. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Toomas Rulli käe all ja täiendab end hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzmuusika trummide erialal ning tegeleb aktiivselt omaloominguga.

    Jazzkaare kontserdil kuuleb lugusid Ramuel Tafenau 2019.aasta detsembris ilmunud debüütalbumilt “Gather Around” ning sekka ka palu, mis plaadile ei jõudnud. Autor ise peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchez’i tipptehnilist trummimängu. Plaadilt leiab kaheksa Ramueli enda kirjutatud ja produtseeritud instrumentaalpala, muusika juured ulatuvad Ramueli varajasse nooruspõlve, mil ta lisaks klaveri- ja trummiõpingutele alustas ka komponeerimisega. Albumil musitseerivad lisaks Ramuelile tema head sõbrad-muusikud Madis Muul klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil, Kalle Pilli kitarridel. Külalisteks on Tobias Tammearu saksofonil, Allan Järve flüügelhornil ning Johannes Laas elektrikitarril. 

    Members

    Joel Remmel
    keyboards

    Mihkel Mälgand
    bass

    Kalle Pilli
    electric guitar
     
    Tobias Tammearu
    tenor sax

    Allan Järve
    flugelhorn

    Johannes Laas
    acoustic guitar 

    Ramuel Tafenau
    drums

    Reigo Ahven
    percussion

    Tribute to Bill Evans

    2021-02-10T17:00:00Z

    Bill Evansit peetakse üheks kõige silmapaistvamaks ja mõjukamaks post-bop'i pianistiks. Tema unikaalsed harmooniavalikud, helikeel ja mängulaad on olnud inspiratsiooniks mitmele põlvkonnale jazzmuusikutele.

    Sergei Pedersen on Eesti jazzrocki klaverivirtuoos ja helilooja. Enim tuntud klahvpillimängija ja paljude lugude autorina kultusbändist Radar (1977–1987). Ta on välja töötanud originaalse tonaalsusel põhineva metoodika, mille järgi õpetab noori jazzpianiste G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 

    Kohtuvad kaks generatsiooni, et teha ühine kummardus Bill Evansile.

    Members

    Eeva Trei
    vocal

    Tobias Tammearu
    saxophone

    Sergei Pedersen
    piano

    Karl Madis Pennar
    upright bass

    Ramuel Tafenau
    drums

    Liisi Koikson — Väike järv

    2020-10-10T13:00:00Z

    „Väikese järve plaadi lugudest on minu teadmata saanud inimestele head kaaslased ja seda juba 15 aastat. Tihti tullakse peale kontserti ütlema, et “minu laps on nõus voodisse minema ja uinub ainult selle plaadi saatel” või “ma elan juba mõnda aega välismaal ja see plaat on mu lemmik, ühendus koduga”. See on innustanud inimesi eesti keelt õppima ja olnud saatjaks armastusavaldustele. Sel aastal täitub „Väikese järve“ ilmumisest ja esitluskontsertidest siinsamas Jazzkaarel 15 aastat ja arvasin, et oleks õige aeg seda kõike tähistada. Kui Alari Piispea ja Lauri Liivak 2004 aastal mulle salvestuse ideed pakkusid, said nad enda kätte ebaleva ja veidi hirmunud, aga seda enam tänuliku ja pühendunud noore laulja, kellel oli vähe kogemust originaalloomingu esitamiseks. Selle vägeva tiimi õlult sai tõuke minu soolokarjäär ja kummardan nende ees siiani. Seekord kõlavad „Väikese järve“ lood uues koosseisus, uuemal kujul ja uues ajas, sest ka mina ise olen uus.“

    Liisi Koiksonilt on ilmunud albumid „Väikeste asjade võlu“, „Väike järv”, „Ettepoole”, „Coffee for  One“ – neist kolme viimast esitles ta ka Jazzkaare raames ning väga meeldejäävad on olnud tema tribuutkavad Joni Mitchelli ja Billi Holiday muusikaga. Tema osaluseta ei kujutaks ette Tormis kvartetti ja ansamblit Elletuse. Liisi Koiksoni tundeküllane ja kristallselge hääl on oodatud ka mitmetes Jazzkaare eriprojektides – viimati 2019. aastal festivali avakontserdil “JAZZKAAR: Tüür & Sumera rewrite”.

    Members

    Liisi Koikson
    vocals 

    Marek Talts
    guitars   

    Raun Juurikas
    keyboards  

    Joel Remmel
    piano   

    Heikko Remmel
    bass 

    Martin Petermann
    drums 

    Jason Hunter
    trumpet 

    Keio Vutt
    saxophones  

    Anett Tamm
    backing vocals

    Liina Saar "Õhtulaulud"

    2020-11-18T18:00:00Z

    Laulja-laulukirjutaja Liina Saare nime võib seostada mitmete ansamblitega, neist tuntumad MiaMee, Ajavares, Verbarium, Elletuse. 2019. aasta kevadel andis lauljanna esmakordselt enda nime alt välja albumi "Õhtulaulud", mis on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt. Viisid pärinevad valdavalt Saare sulest ning tekstid eri luuletajatelt.

    "Õhtulaulude" kava muusika sündi inspireeris eelkõige eesti keele ilu, tänutunne ja armastus. Peale Anna Haava, Betti Alveri ning Juhan Liivi luulele on albumi laulutekstide autorid meie kaasaegsed lüürikud Jaan Tätte, Jaan Pehk, Jan Kaus ning Maian Kärmas. Lisaks ilmus koosseisul 2020. aasta kevadel singel "Lase ööl end kanda". Tänaseks päevaks on uut muusikat sündinud veelgi ja seda kõike saab ka kontserdil kuulda. Rõõmsa ja helge tonaalsusega lood toovad koos Liinaga kuulajateni tunnustatud džässmuusikud Joel-Rasmus Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.

    Members

    Liina Saar
    vocals

    Jaan Jaanson
    guitar

    Joel Remmel
    piano, rhodes

    Mihkel Mälgand
    upright bass

    Ahto Abner
    drums

    Deniss Pashkevich Quartet (Latvia)

    2020-11-05T18:00:00Z

    Deniss Pashkevich is a flautist, saxophonist, composer, producer, ad-libber, educator and a prominent figure in the Baltics jazz with his name included in the European Jazz Tree. He gained his education both in classical and modern rhythmic directions.

    In 2017 his album “Yours Faithfully” that is recorded together with American pianist Aaron Parks and Danish guitarist Christian Frank won the Annual Latvian Music Recording Award (known as “Latvian Grammy”) as the best jazz album in Latvia. In 2019 album "Variations" that is recorded together with Vyacheslav Ganelin and Arkady Gotesman got 4 star review on one of the most prestigious magazines "Downbeat" and got included in their "2019: The Year’s Top-Rated Albums". The same album won The Annual Latvian Music Recording Awards as the best jazz album of the year 2019.  

    In his career Deniss Pashkevich recorded more than 50 albums. He regularly plays together with world class players such as Randy Brecker, Seamus Blake, Aaron Parks, Tim Hagans and many more and has visited festivals all over the world. Deniss Pashkevich is an official artist-endorser of eight companies and his founder and artistic director of the label "Riga Room Records".

    Members

     

    Deniss Pashkevich
    saxophone 

    Kristaps Vanadziņš
    piano 

    Jānis Rubiks
    bass 

    Rūdolfs Dankfelds
    drums

    Maja Mannila Trio

    2021-09-23T17:00:00Z

    Maja Mannila is a young and impressive jazz/soul singer, pianist and composer. Together with her band she performs her own songs in English, in a style combining r'n'b, soul, jazz and gospel. She grew up in a musician family and has a steady grip of musicianship, but at the same time she points out the importance of freedom and fun when it comes to creating and playing music. In the future Mannila strives towards recording and performing internationally both with her ensemble and as a solo artist. Maja's talent has also been spotted by English drummer Richard Spaven and singer Anthony Strong, who have invited Maja to perform with them. In Maja Mannila Group she plays together with Severi Sorjonen (drums) and Johannes Granroth (bass). Maja plays and sings also in pianist Iiro Rantala's new trio and in the young and rising ensemble Peela. Maja's debut album is work in progress and will be released later in 2021.

    Members

    Maja Mannila
    vocals, keyboards

    Johannes Granroth
    bass

    Severi Sorjonen
    drums

    TITOKS: "PÜHENDUS MEISTRITELE"

    2021-11-17T18:00:00Z

    Virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoksi helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid svingirütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

    Trio on oma muusika aluseks võtnud gypsyjazzi stiili, mida iseloomustab kitarri tugev rütmiline saade la pompe, mille sarnast teistes muusikažanrites ei ole. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt. Haruldaseks teeb stiili ka see, et kasutusel on ainult keelpillid – viiul, kitarr ja kontrabass.

    Titoks sai oma alguse Tartust, kus kohtusid viiuldaja Kristjan Rudanovski ja kitarrist Jaanis Kill. Algselt mängisid nad kahekesi erinevates restoranides ja lokaalides ning korraldasid väiksemaid kontserte Rudanovski & Kill nime all. Kuna paljud esinemised vajasid taustamuusikat ja mängima pidi pikalt, jäi duol palju ruumi katsetusteks ja eksperimentideks – mängiti tuntumaid jazzi standardeid, bluusi ja ka Eesti muusikat, kuni leiti juhuslikult nende instrumentide jaoks kõige kõnetavam stiil gypsyjazz.

    Mõned aastad hiljem loodi ühe esinemise jaoks suurem koosseis (praeguseks nime all Les Estrellas), kus kohtusid Kristjan ja Jaanis kontrabassimängija Robert Nõmmanniga. Pausi ajal hakkasid nad kolmekesi jämmima ja avastasid, et kontrabass on just see, mis nende muusikast puudu on. Tänu kontrabassile tekkis kitarrile oluliselt rohkem soleerimisruumi ning võimalikuks said ka põnevad mitmehäälsused. Lisaks selle laienes suurel määral ka koosseisu repertuaarivalik – nüüd esitatakse ka palasid, kus esirollis on kitarr või kontrabass. Titoksi esimene kontsert oli aastal 2016. IDeejazz Festivalil.

    Tõelise hoo sai trio sisse 2017. aasta lõpul, kui esineti Norras Lillehammer Jazz Festivalil. Eriti menukaks osutus aasta 2018: aasta alguses oli Titoks tuuril koos Mart Sandri bigbändi Swing Swindlersiga, aasta jooksul esineti mitmetel festivalidel (Jazzkaar, Tudengijazz, Õisu Veinifestival jpt.) ning aasta lõpuks andis trio välja debüütalbumi "When Day is Done". Trio käis ka seda albumit Kultuuriministeeriumi abil esitlemas Euroopa tuuril – mängiti Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Inglismaal ja Saksamaal. Lisaks on Titoks kahel korral (2019 ja 2020) nomineeritud aasta jazzansambli tiitlile ja käinud korduvalt Eestit esindamas välissaatkondade üritustel, sh Moskva ja Nur-Sultan. Titoksi tulevikueesmärgiks on siseneda gypsyjazzi rahvusvahelisesse skeenesse ning anda oma panus selle stiili innovatsiooni.

    2020. aasta sügisel Jazzkaar 2020 avakontserdil liitus ansambliga rütmikitarrist Ainar Toit, et täita seni tühjana olnud koht rütmikitarristina.

    KOOSSEIS

    Kristjan Rudanovski
    violin

    Jaanis Kill
    guitar

    Ainar Toit
    guitar

    Robert Nõmmann
    upright bass

    Kütner Trio

    2020-11-04T18:00:00Z

    Kristen Kütner on Tallinnas tegutsev kitarrist ja helilooja, kes on eelkõige tuntud ansamblitest Lexsoul Dancemachine, Rita Ray, Põhja Konn ja Johannes Laas kvintett. Kütnerit inspireerib erinäolistes muusikažanrites tegutsemine ning ta usub, et igast stiilist on midagi kasulikku õppida.

    Kütner Trio esitab kitarristi omaloomingut, kus segunevad neo-souli lüürilised akordid, broken beat rütmid ja funk-stiili elurõõm. Eeskujudeks on olnud Kaidi Tatham, Jonathan Kreisberg, Yussef Dayes, Tom Misch, Cory Wong, Mark Lettieri, George Benson, Ben Eunson ja paljud teised. Trio koosneb kolmest sõbrast, keda seob ühine soov muusikalisi piire kombata.

    Members

    Kristen Kütner
    electric guitar 

    Ott Adamson
    drums

    Martti Laas
    bass guitar

    Talvejazz 2021 | David Chevallier Trio feat. Anett Tamm

    2021-02-25T17:00:00Z

    Multitalent, kitarrist ja helilooja David Chevallier koos bassist Sébastien Boisseau ja trummar Christophe Lavergne'iga moodustavad särava loomingulise trio, mis võlub oma värske väljendusrikkuse ja uute ideedega. Prantsuse trio ja noor eesti laulja Anett Tamm esitavad Eesti turneel David Chevallier tsükli „The Ophelia Songbook“, mille sõnade autor on Kanada laulja Kyrie Kristmanson.

    David Chevallier on Prantsuse kaasaegse jazzi silmapaistvamaid muusikuid. Chevallier’ triokooseis alustas 2013. aastal jazzistandartide interpreteerimisega, nende debüütalbum „Standards & Avatars“ pälvis rohkelt kiitust värskete seadete eest. 2016. aastal andis trio välja välja teise albumi “Second Life” originaalmuusikaga. Saavutamaks ainulaadset jazz-folgi heli, vahetas David Chevallier siin elektrikitarri 6- ja 12-keelsete akustiliste kitarride ning bandžo vastu. Chevallier on rohkesti kasutanud ka arvuti laialdasi võimalusi põnevamate ja mitmekihilisemate helimaastike loomiseks. 

    Muusikute peres üles kasvanud David Chevallier õppis klassikalist kitarri, vaimustudes ka heliloomingust ja improvisatsioonist. Instrumentalistina andis ta kontserte koos muusikutega nagu Laurent Dehors, Patrice Caratini ja John Taylor. Sügavamalt uuris ta erinevate ajastute muusikamaailmade ühisosa ja sildade loomise võimalust nende vahel. Eriti huvitus ta barokkmuusika ja kaasaegse jazzi sümbioosist. Oma heliloomingus võttis ta kasutusele theorbo ja barokk-kitarri, mida ta kasutas ka nt Björki lugude interpreteerimisel. Siiski võite kindlad olla, et David Chevallier pole unustanud elektrikitarri ega jazzi! 

    Laulja Anett Tamm on noor jazzmuusik, kes askeldab heliloomingu, interpretatsiooni ja arranžeerimise kiirteel. Anetti põnevaimad katsetused ja mõttevälgatused avalduvad 2017. aastal loodud ansambli Alfa Collective’i loomingus, kellega 2018. aastal anti välja debüütalbum „Canvas“. Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club ning duos TamTam. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu Kadri Voorandi käe all.

    “Kava “The Ophelia Songbook” lood on minu jaoks tohutult värviküllased ja kontrastiderohked. David Chevallier'i jazz-folgilikud kompositsioonid, trio meisterlikud improvisatsioonid ning Kyrie Kristmansoni kirjutatud ekspressiivsed tekstid loovad ajatu muinasjutumaailma ja ühendavad Shakespeare'i kujutletud olustiku tänapäevaga,“ lisab Anett.

    Koos David Chevallier’ Trioga esitab Anett lugusid jazzi ja folki ühendavast spirituaalse alatooniga tsüklist „The Ophelia Songbook“. Muusika elustab Shakespeare'i „Hamleti“ traagilise saatusega naistegelase Ophelia, keda on peetud oma aja naiseliku seksuaalsuse ja hulluse sümboliks. Kuigi Shakespeare'i tragöödias käsitletakse Opheliat põgusa lisandina, on tegelaskuju kirjanduses ja kunstis sümbolina ohtralt figureerinud. „The Ophelia Songbook“. annab fantaasiarikaste laulude abil Opheliale võimaluse end kuuldavaks teha, talle omistatud sümbolistlikke tõlgendusi kõigutada ning jutustada naiseks olemise võludest ja valudest läbi ajaloo.

    Members

    David Chevallier
    guitar

    Sébastien Boisseau
    bass

    Christophe Lavergne
    drums

    Anett Tamm
    vocals

    JT Conception

    2020-10-12T20:00:00Z

    JT Conception ehk endise nimega Trump Conception on bassist Janno Trumpi poolt kokku kutsutud ning tema  loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Kodumaiste muusikagurmaanide südamed võitis bänd jazzi, rokki ja funki sulatava särava muusikaga juba oma esimeste kontsertidega 2015. aastal.

    Sel kevadel tähistab kollektiiv oma5. sünnipäeva. JT Conception on välja andnud kaks kauamängivat bassisti loominguga – “One” (2016) ja “Wait For It” (2017) ning pälvinud hulga nominatsioone ja auhindu kohalikus muusikaskeenes, nimistut kroonib Aasta Jazzansambli tiitel eelmisest aastast. Lisaks kodumaisele edule on kollektiiv endale nime teinud ka Baltikumi jazzifännide seas.

    Oma viiendale sünnipäevale läheb bänd vastu uue loominguga, mida esitletakse kevadisel Jazzkaarel. Põhirõhu paneb JT Conception värskele muusikale, kuid kindlasti kuuleb ka pärleid varasemast loomingust.

    Members

    Janno Trump
    bass

    Madis Muul
    keyboards

    Pent Järve
    electric guitar

    Madis Katkosilt
    percussion
     
    Dmitri Nikolajevski
    drums

    Danel Aljo
    tenor sax
     

    Keio Vutt
    baritone sax
     

    Allan Järve
    trumpet

    Jason Hunter
    trumpet
     
    Johannes Kiik
    bass trombone

    JAZZLIIT JA PHILLY JOE'S LIVE I MODULSHTEIN

    2021-11-26T18:00:00Z

    Modulshtein on Eesti elektroonilise instrumentaalmuusika koosseis, mis sündis 2017. aastal. Ansamblisse kuuluvad klassikalise klarneti virtuoos Marten Altrov, efektide ja sämplimise boss DJ Bandit ning helilooja, muusik ja produtsent Aleksander Žedeljov. Nende inspiratsiooniallikaks on IDM, nu jazz, ambient ja downtempo. Bändi liikmed püüavad vältida oma muusika sildistamist kindlate žanride järgi ja peavad seda ühiseks keeleks, mis tekib stuudios improviseerimisest ning muudab nende emotsioonid nootideks ja rütmideks.

    Modulshteini muusika võib olla huvitav kuulamine džässi ja IDM-i sõpradele, eksperimentide otsijatele ja kõigile, kes tahavad nautida head heli ja sukelduda dialoogi oma sisemaailmaga. Grupp on välja andnud kaks LP-d, esinenud Jazzkaarel (2018), jaganud Üle Heli muusikafestivali raames lava Jimi Tenoriga ja teinud koostööd Playtech Estoniaga – katsetades muusika loomist närvivõrkude abil. 2018. aastal astuti üles Vene teatris lavastusega „Tuleb/Ei tule“, mis loodi Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud projekti „Sajandi lugu“ raames.

    KOOSSEIS

    Aleksandr Žedeljov aka Faershtein
    guitar, Ableton, analoog-süntesaator

    Marten Altrovklarnet, bassklarnet

    Aleksei Semennihhin aka DJ Bandit
    Fx, sämplid, Scratches

    TASUTA! TUJA 2021 veebiseminar

    2021-03-06T09:00:00Z