On demand

Here you can find all our on-demand content. Infinite access to a concert costs 5€. More information about tickets can be found here.

    List of Broadcasts

    FREE! Eesti Jazziauhinnad 2021 // Joel Remmel Trio feat Liisi Koikson, Jukka Eskola, Aleksander Paal "Kevad"

    2021-08-25T15:00:00Z

    Joel Remmel Trio celebrates their 10th
    anniversary! On the spring of 2012, Joel Remmel Trio presented their debut album “Lumekristall” at the Jazzkaar festival. Now they have released their 5th studio album “Kevad”. This album is the concluding part of a series of short albums, where the EP “Puhkus” with Jukka Eskola was released last summer and the EP “Autumn” with Aleksander Paal at the beginning of December 2021.

    The new album contains a selection of songs from previously released digital short albums, in addition, the new album also features Liisi Koikson’s beautiful voice, loved by both the audience and critics. The album mainly features the work of the band leader Joel Remmel, of which only one piece is from an earlier creative period, the rest of the music is a fresh compositions written during the previous year.

    The music on the album is diverse and rich in sound. While the short album “Autumn” brought ballads to the listener and “Holiday” sounded like one real holiday should sound – light and effortless, the new songs add to the palette the harmony of more instruments and the lionic clarity and brightness. The overarching motive is the joy of making music together, which is increasingly valued in the light of the past year.

    Alongside Joel Remmel, the trio includes Heikko Remmel on double bass and Ramuel Tafenau on drums. In addition to the aforementioned guests, the new album also features Markus Erermann’s flute playing and Mattias Vihmann’s horn sounds.

    Members

    Joel Remmel
    piano

    Heikko Remmel
    bass

    Ramuel Tafenau
    drums

    Liisi Koikson
    vocals

    Jukka Eskola
    trumpet

    Aleksander Paal
    saxophone

    Markus Eermann
    flute

    Allan Järve Kvartett

    2021-06-09T16:00:00Z

    NIKITA KORZOUN TRIO

    2021-12-15T18:00:00Z

    Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppiv saksofonist Nikita Korzoun on alati tundnud huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada sellele kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner. Nikita on esinenud mitmel festivalil, nagu nt Visioon (2019, 2020 ja 2021), Jazz Across Borders (2019) ja Jazzkaar (2021). Lisaks sellele võitis ta 2018. aastal Round Table konkurss-kontserti.

    Otsides sarnase muusikalise lähenemisega muusikuid, leidis Korzoun Hollandis muusikahariduse omandanud kontrabassisti Andres Alaru, kelle album „Cookin’ With The Cats“ oli aastal 2019 Raadio Tallinna juulikuu plaat. Alaru on esinenud Eestis, Hollandis, Kreekas, Soomes, Lätis ja Venemaal ning mänginud ja salvestanud sealjuures paljude nimekate jazzartistidega, nagu Juraj Stanik, Eric Ineke, Davide Logiri, Charis Ioannou, Robert Rook jpt. Hiljem liitus trioga ka Eesti noorema põlvkonna silmapaistev trummar Mihhail Nikitin. Mihhail on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe ning esinenud paljud kodumaiste legendidega nagu Olav Ehala, Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja paljud teised. Ta on osalenud paljudes stuudioprojektides ning lisaks kirjutab muusikat omaenda bändile M-Group.

    Nikita Korzoun Trio sai loodud 2019. aastal. Algselt tutvusid muusikud Jam Sessionil, kuid said kiiresti aru, et nende koosmäng kõlab naturaalselt ja orgaaniliselt. Tänaseks on trios saavutatud suurepärane üksteise mõistmine ning see ei jäta kindlasti ka kuulajaid külmaks. Kava on inspireeritud traditsioonilisest straight-ahead jazzist – muusikast, mis selle ansambli kunagi kokku tõi. Trio ühendab traditsioonilist post-bopi kõla Skandinaavia minimalistliku helikeelega. Lisaks jazzistandarditele võib kavast leida ka kaasaegset omaloomingut.

    KOOSSEIS

    Nikita Korzoun
    altsaksofon

    Andres Alaru
    kontrabass

    Mihhail Nikitin
    trummid

    Peeter Rebane "Ise" album presentation concert

    2020-11-27T18:00:00Z

    Ansambel Dagö kitarrist ja paljude lugude autor Peeter Rebane esitleb oma esimest sooloalbumit “ISE”. Üle kahekümne aasta pikkuse muusikukarjääri jooksul on ta loonud muusikat ja seadnud lugusid Dagös, kirjutanud muusikat teatrietendustele, telesaadetele ja filmidele ning töötanud välja muusikaga seotud multimeedialahendusi teatritele ja ka näiteks Eesti Rahva Muuseumile.

    “Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes vedasin fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul… väga ebamugav…, kuid just neis oludes hakkas klaaruma see kauaotsitud “enda” kõla. Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning esialgu tundus võõras esitada seda tehiskeskkonnas. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides ja klaarudes, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, esitades seda kus iganes, kasvõi kontserdisaalis.” 

    Kava “ISE” on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

    RUBUNDI PLAADIESITLUSKONTSERT

    2021-12-17T18:00:00Z

    Rubundi loodi 2015. aasta südasuvel. Bändi debüütalbum „Mõttemets“ ilmus 2019. aasta veebruaris. Liikmed ise kirjeldavad loomingut kui värvikat segu eneseirooniast, meloodilistest kiiksudest, videvikuromantikast ning öisest inspiratsioonist. Žanriliselt longib bänd jazz-folk radadel. Rubundi on välja andnud oma teise kauamängiva. Koosseisu teine album „Müha“ meelitab kuulaja endaga meelesoppidesse, kuhu sattumiseks tuleb kiirelt peatänavalt maha astuda, niiskele rohule külitada ja lasta meeltel segamatult rännata inimeseks olemise võluvas rägastikus.


    Plaadil kõlavad kaksteist eestikeelset laulu, millele on originaaltekstid ja muusika loonud laulja, laulukirjutaja ja kitarrist Liisa Tetsmann. „Müha“ oli ka Raadio Tallinna oktoobrikuu plaat.

    KOOSSEIS

    Liisa Tetsmann
    laul, kitarr

    Martin-Eero Kõressaar
    kontrabass, klahv

    Grigori Rõžuk
    kitarr

    Indrek Tetsmann
    trummid

    Helen Kannus
    taustalaul

    Keidi Vatter
    taustalaul

    KARMEN RÕIVASSEPP KVARTETT

    2021-10-22T17:00:00Z

    Karmen Rõivassepp Quartet on Taanis tegutseva Eesti lauljatari projekt. Kvartett loob muusikat nüüdisjazzi võtmes, mis oma põneva meloodia- ja harmooniakäsitluse ning unikaalse mängulisusega pakub sellele muusikastiilile midagi uudset. Kvarteti repertuaarist leiab peamiselt Rõivassepa omaloomingut, kuid kavas on ruumi ka huvitavatele jazzistandarditele. Juunis 2018 ilmus bändi debüütalbum „Dance of Sounds“, mis on Skandinaavia kriitikute poolt positiivselt vastu võetud. See album tõi kvartetile nominatsiooni Taani jazzmuusika auhindade jagamisel uustulnuka kategoorias. Plaadi põhiosa moodustavad Rõivassepa enda kirjutatud eesti- ja ingliskeelsed palad. Albumi ja ka live-esituste kandvateks elementideks on Rõivassepa rõõmsameelne ning vabalt voolav hääl ja haaravad kompositsioonid.

    Karmen Rõivassepp on Eestist pärit jazz-vokalist, helilooja ja arranžeerija, kes viimased 7 aastat Taanis elades on seal kindlalt kanda kinnitanud. Rõivassepp kasutab enda vokaali justkui instrumenti ning tema laulmine on pigem õhuline, klaar ja mänglev. Lisaks omanimelisele kvartetile ja bigbändile on see lauljatar kaastegev ka loendamatutes projektides traditsioonilisest ja nüüdisjazzist vabaimprovisatsiooni ning klassikalise koorimuusikani. Hiljuti pärjati Rõivasseppa Eesti Noore Jazzitalendi auhinna ning Aarhusi Jazzitalendi preemiaga. 

    Simon Eskildsen on Taani noorema koolkonna üks olulisimaid jazzpianiste. Ta on tegev paljudes kohalikes jazzi- ja improvisatsioonikollektiivides – Simon Eskildsen Trio, AddisAbabaBand, OrgelDuo jpt. Tema piiritu musikaalsus, imeline kuulamisvõime ja osav klaverimäng rikastavad igat koosseisu, milles ta kaastegev on, ning viivad bändisisese musikaalse vestluse järgmisele tasandile. 

    Adrian Christensen on tõusev täht nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel muusikamaastikul. Tema tegevus jazzi ja elektroonilise muusika vallas rikastab ja uuendab nüüdisjazzi kui stiili ning seetõttu ei karda ta avastada veel enda jaoks tundmata territooriume. Olles reisinud ja mänginud peaaegu igal kontinendil kuuleb tema bassimängus mõjutusi paljudest erinevatest kultuuridest ja traditisoonidest. 

    Daniel Sommer on parasjagu Kopenhaagenis resideeruv Taani jazz-trummar. Ta on tuntud oma tundelise ja loomingulise trummimängu poolest, mis on viinud teda tuuridele üle kogu maailma. Sommer on äärmiselt mitmekülgne trummar, kes on olnud kaastegev nii minimalistliku avangardmuusika, vanakooli-jazzi kui ka nüüdisjazzi projektides. 

    Members

    Karmen Rõivassepp
    vocals 

    Simon Eskildsen
    piano 

    Adrian Christensen 
    bass 

    Daniel Sommer 
    drums

    Kirke Karja "Soolo"

    2020-12-11T18:00:00Z

    Kirke Karja on oma generatsiooni väljapaistev jazzmuusik, keda jagub musitseerima paljude muusikutega ning lisaks sellele on ta ka Eesti Jazzliidu esimees. Ta on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse ja jazzmuusika magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on õppinud ka kompositsiooni ja tegelenud intensiivselt vabaimprovisatsiooniga. Hetkel täiendab Kirke end esimese kodumaise jazzmuusikuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise muusikuna. 2014. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna.

    Kirke Karja on liider mitmetes ansamblites: Pae Kollektiiv, Kirke Karja Quartet ja rahvusvahelised koosseisud Captain Kirke and The Klingons ning Kirke Karja Trio. Kirke Karja Quartet on üles astunud ka mainekatel festivalidel nagu 12points, Jazzahead! ning Tampere Jazz Happening jt, ühtlasi pälvisid nad auhinna Aasta Jazzansambel 2018.Heliloojana on ta kirjutanud muusikat nii sümfoonia- kui ka kammerorkestritele. 2018. aastal esitas Kirke teoseid European Jazz Orchestra.  

    Nüüd on fookusesse tõusnud Kirke Karja soololooming: „Olen jazzmuusikuna üksinda mängimist pikka aega pisut peljanud. See on kummaline, sest olen kaua õppinud klassikalist klaverit ning olnud üksinda laval palju tunde. Minu jaoks on olnud mõjuvaimad mõned kontserdid just erinevatelt sooloartistidelt nagu trompetist Axel Dörner ja trummar Etienne Nillesen. Kaks aastat tagasi hakkasin intensiivsemalt sooloklaverile muusikat kirjutama, sest tahtsin oma hirme ületada ning see osutus väga põnevaks protsessiks. Esialgne kartus pöördus vastupidiseks. Ansamblikaaslaste puudumine osutus suureks plussiks, sest tekkis võimalus minna oma muusikaga sinna, kuhu ise soovin. Korraga on mu ees hoopis teistsugused valikud ja võimalused – pea töötab hoopis teistmoodi. Klaver on nii rikkalik instrument, et selle avastamine on lõputu protsess. Mul on endal väga põnev. Soolokava olen esitanud näiteks Itaalias, Leedus, Prahas jazzpianistide festivalil ning The Great Escape’i festivali Brightonis."

    Liisi Koikson — Väike järv

    2020-10-10T13:00:00Z

    „Väikese järve plaadi lugudest on minu teadmata saanud inimestele head kaaslased ja seda juba 15 aastat. Tihti tullakse peale kontserti ütlema, et “minu laps on nõus voodisse minema ja uinub ainult selle plaadi saatel” või “ma elan juba mõnda aega välismaal ja see plaat on mu lemmik, ühendus koduga”. See on innustanud inimesi eesti keelt õppima ja olnud saatjaks armastusavaldustele. Sel aastal täitub „Väikese järve“ ilmumisest ja esitluskontsertidest siinsamas Jazzkaarel 15 aastat ja arvasin, et oleks õige aeg seda kõike tähistada. Kui Alari Piispea ja Lauri Liivak 2004 aastal mulle salvestuse ideed pakkusid, said nad enda kätte ebaleva ja veidi hirmunud, aga seda enam tänuliku ja pühendunud noore laulja, kellel oli vähe kogemust originaalloomingu esitamiseks. Selle vägeva tiimi õlult sai tõuke minu soolokarjäär ja kummardan nende ees siiani. Seekord kõlavad „Väikese järve“ lood uues koosseisus, uuemal kujul ja uues ajas, sest ka mina ise olen uus.“

    Liisi Koiksonilt on ilmunud albumid „Väikeste asjade võlu“, „Väike järv”, „Ettepoole”, „Coffee for  One“ – neist kolme viimast esitles ta ka Jazzkaare raames ning väga meeldejäävad on olnud tema tribuutkavad Joni Mitchelli ja Billi Holiday muusikaga. Tema osaluseta ei kujutaks ette Tormis kvartetti ja ansamblit Elletuse. Liisi Koiksoni tundeküllane ja kristallselge hääl on oodatud ka mitmetes Jazzkaare eriprojektides – viimati 2019. aastal festivali avakontserdil “JAZZKAAR: Tüür & Sumera rewrite”.

    Members

    Liisi Koikson
    vocals 

    Marek Talts
    guitars   

    Raun Juurikas
    keyboards  

    Joel Remmel
    piano   

    Heikko Remmel
    bass 

    Martin Petermann
    drums 

    Jason Hunter
    trumpet 

    Keio Vutt
    saxophones  

    Anett Tamm
    backing vocals

    Sooäär-Kruglov Quartet

    2021-08-19T17:00:00Z

    Saksofonist Aleksei Kruglov on üks tuntumaid Moskva jazzmuusikuid ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben kuuluvad Eesti jazzitippude hulka. Nad kõik on aktiivsed ja tuntud ka rahvusvahelisel areenil. Kvartett loodi 2010. aasta aprillis ja juba esimestest esinemistest alates tekkis muusikute vahel hea klapp. Nende esimese albumi "Karate" andis välja Briti mainekas plaadifirma Leo Records. Ansambli muusika lai ampluaa omaloomingust Vene klassikani on äratanud kõikjal tähelepanu.

    Kvartett on korduvalt esinenud Venemaal, USA-s, Hiinas, Prantsusmaal, Eestis ja Soomes ning rõõmustanud paljude jazzifestivalide, sealhulgas ka Jazzkaare kuulajaid. Teise albumi "Sea Colours" andis 2012. aastal välja Vene plaadifirma SoLyd Records. 

    Muusikute kolmas album "The Mighty Five" koosneb tervenisti 19. sajandi vene heliloojate rühmituse "Võimas Rühm" liikmete Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini ja Balakirevi meistriteostest. "Nende tuntud teoste harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal jazziimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad, olgu siis tegu Mussorgski paladega tsüklist "Pildid näituselt" või Borodini ooperi "Vürst Igor" muusikaga, kõlavad väga hästi ka tänases kontekstis", kinnitab ansambli üks liidritest, kitarrist Jaak Sooäär. Albumi andis välja Vene plaadifirma Art Beat ning see valiti 2014. aasta detsembris Euroopa jazzi edetabelisse. 

    2019. aastal jätkas kvartett seiklemist Vene klassikalise muusika radadel. Oktoobris salvestati uus kava Pjotr Tšaikovski muusikaga, mille 2020. aasta alguses andis taaskord välja Art Beat ning mis jõudis samuti Euroopa jazzi edetabelisse. Veel ilmus kvartetil 2020. aastal Moskvas album Vene saksofonilegendi Aleksei Kozlovi muusikaga.

    Members

    Aleksei Kruglov
    saxophone

    Jaak Sooäär
    guitar

    Mihkel Mälgand
    bass

    Tanel Ruben
    drums

    Estonian Jazz Union presents: Maria Väli Quartet

    2021-01-22T18:00:00Z

    Maria Väli Kvartett ühendab endas nelja mitmekülgset jazzmuusikut: vokalist Maria Väli koos Jaan-Alari Jaansoniga kitarril, Ara Yaralyaniga kontrabassil ja Ahto Abneriga trummidel. Hinnatud muusikud ja kauaaegsed sõbrad toovad kuulajani muusika, mis on inspireeritud luulest, raamatutest ja elust enesest. Ansambli loomingus liituvad romantilisus, sensuaalsus, puhanguline jõulisus ning kargus, mille siduvaks osaks on kvarteti soe kõla. 2013. aastal andis kvartett välja oma seni ainsa albumi "Elu on kui taevas". Kontserdil saab kuulda peamiselt Maria Väli originaalloomingut aga ka seadeid teiste heliloojate loomingust.

    Maria Väli on lauljanna, kes jazzmuusika juurde jõudis tänu oma õpetajale Tiit Paulusele. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri ja täiendanud end Trondheimis jazzlaulu erialal. Lisaks kvartetile ja muudele projektidele osaleb Maria kahes vokaalansamblis – Estonian Voices ja Söörömöö. 2011. a. pävis Maria lugu "Forgotten Garden" Uno Naissoo loomingukonkursil I koha.   

    Ara Yaralyan on tunnustatud bassimängija nii Eestis kui ka mujal. Ta on õppinud prof. Joshua Davise juures Bostonis, Metropolia Kõrgkoolis Helsingis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ara on esinenud ja salvestanud koos paljude tuntud muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Hedvig Hanson, Kristjan Randalu jt. Viimasel ajal teeb Ara tihedat koostööd soome pianisti Kari Ikoneniga.  

    Jaan Jaanson on mitmekülgne kitarrist. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Soome Metropolia Kõrgkooli. Ta on koostööd teinud mitmete tuntud eesti muusikutega. Lisaks on ta koostööd teinud ka šveitsi trompetisti ja helilooja Jalalu-Kalvert Nelsoniga. 2011. a. tuuritas Jaan Soomes oma bändi Paidarioni ja ameerika basskitarristi Michael Manringuga. 2012. a. omistati Jaanile Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia. 

    Ahto Abner on silmapaistev trummar, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on koostööd teinud mitmete pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Helin-Mari Arder, Oleg Pissarenko, Siiri Sisask, Ajavares, Lippajad jt. Muusika on Ahtot viinud ka Norrasse, Islandile, Soome, Rumeeniasse, Lätti ja Venemaale.

    MEMBERS

    Maria Väli
    vocal

    Jaan Jaanson
    guitar

    Ara Yaralyan
    upright bass

    Ahto Abner
    drums

    Liina Saar "Õhtulaulud"

    2020-11-18T18:00:00Z

    Laulja-laulukirjutaja Liina Saare nime võib seostada mitmete ansamblitega, neist tuntumad MiaMee, Ajavares, Verbarium, Elletuse. 2019. aasta kevadel andis lauljanna esmakordselt enda nime alt välja albumi "Õhtulaulud", mis on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt. Viisid pärinevad valdavalt Saare sulest ning tekstid eri luuletajatelt.

    "Õhtulaulude" kava muusika sündi inspireeris eelkõige eesti keele ilu, tänutunne ja armastus. Peale Anna Haava, Betti Alveri ning Juhan Liivi luulele on albumi laulutekstide autorid meie kaasaegsed lüürikud Jaan Tätte, Jaan Pehk, Jan Kaus ning Maian Kärmas. Lisaks ilmus koosseisul 2020. aasta kevadel singel "Lase ööl end kanda". Tänaseks päevaks on uut muusikat sündinud veelgi ja seda kõike saab ka kontserdil kuulda. Rõõmsa ja helge tonaalsusega lood toovad koos Liinaga kuulajateni tunnustatud džässmuusikud Joel-Rasmus Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.

    Members

    Liina Saar
    vocals

    Jaan Jaanson
    guitar

    Joel Remmel
    piano, rhodes

    Mihkel Mälgand
    upright bass

    Ahto Abner
    drums

    Pille-Rite Rei & Andre Maaker

    2021-02-11T17:00:00Z

    Pille-Rite Rei vokaalil ning saksofonil ja Andre Maaker kitarril toovad Eesti publikuni lõunamaised rütmid ja meloodiad. Kavas on mõlema muusiku originaalloomingut, seadeid ja ka äratundmisrõõmu pakkuvaid palu. Lisaks eestikeelsetele tekstidele saab Pille-Rite Rei esituses kuulda ka eksootiliselt kõlavat portugali keelt. Kindlasti ei puudu kontserdil muusika Antonio Carlos Jobimilt, Joao Gilbertolt ning Roberto Menescalilt. Viimasega oli Pille-Ritel ka au Rio de Janeiros kohtuda ning kontserte anda.

    Pille-Rite Rei on lõpetanud Rootsis Malmö Muusikaakadeemia kompositsioonierialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio De Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja kergust kannab ta endaga senini kaasas ning see väljendub ka tema loomingus. Kuna Andrelegi on lõunamaapäike südamelähedane, on kaks saarlast otsustanud ühendada jõud, et tuua soojust ja rõõmu meie halli argipäeva.

    Members

    Pille-Rite Rei
    vocals, saxophone

    Andre Maaker
    guitar

    Allan Kaljaste Smooth Group album "Smoky Bar" presentation concert

    2021-02-17T17:00:00Z

    Allan Kaljaste Smooth Group on noorema generatsiooni tõusva ning särava saksofonimängija Allan Kaljaste kokku pandud ansambel. Bänd sai alguse 2019. aaasta Uno Naissoo konkursilt, mille tarbeks salvestati sisse paar lugu. Uskumatult hea energia ja edukas esinemine oli hüppelauaks bändi arengule ja edasistele tegudele. Grupp avaldas oma värske debüütalbumi "Smoky Bar" 2020. aasta novembris. Plaadile jõudis üheksa lugu, mille autoriteks bändiliider Allan Kaljaste ning pianist Rahel Talts.

    Allan Kaljaste sõnul iseloomustavad tema loomingut märksõnad smooth, pop, jazz, meloodilisus, hea tiks, groove, pocket ja funky. Inspiratsiooni on saadud legendaarsetelt artistidelt nagu Everette Harp, Gerald Albright ja Nelson Rangell. 

    17. veebruari õhtul leiab Philly Joe’s aset Allan Kaljaste Smooth Groupi värske esikalbumi "Smoky Bar" esitluskontsert. Sel õhtul kuuleb kindlasti kõiki lugusid albumilt, kuid ei saa välistada, et midagi veel uuemat sekka ei satu. Jalatats ja puusanõks garanteeritud.

    Members

    Allan Kaljaste
    saxophone

    Rahel Talts
    keyboards

    Marek Talts
    guitar

    Martti Laas
    bass guitar

    Ramuel Tafenau
    drums

    Inga Tislar
    vocals

    Jason Hunter
    trumpet

    KÜTT / KARJA / PENNAR

    2020-10-30T18:00:00Z

    Kütt-Karja, Karja-Pennar, Pennar-Kütt. Sellistes vahekordades on need muusikud varem lavale sattunud, aga mitte kunagi kolmekesi koos.

    Improvisatsioon ja kompositsioon kohtuvad erinevates suhetes: kord üks all, siis teine peal ja vastupidi. Igatepidi. Sellises teadmatuses ja teadlikkuses tulevad esitusele kõigi kolme loomingu nopped ja mõni südamelähedasem laen kodumaalt.  

    Members

    Jana Kütt
    vocals

    Kirke Karja
    piano

    Karl Madis Pennar
    electric guitar

    Maja Mannila Trio

    2021-09-23T17:00:00Z

    Maja Mannila is a young and impressive jazz/soul singer, pianist and composer. Together with her band she performs her own songs in English, in a style combining r'n'b, soul, jazz and gospel. She grew up in a musician family and has a steady grip of musicianship, but at the same time she points out the importance of freedom and fun when it comes to creating and playing music. In the future Mannila strives towards recording and performing internationally both with her ensemble and as a solo artist. Maja's talent has also been spotted by English drummer Richard Spaven and singer Anthony Strong, who have invited Maja to perform with them. In Maja Mannila Group she plays together with Severi Sorjonen (drums) and Johannes Granroth (bass). Maja plays and sings also in pianist Iiro Rantala's new trio and in the young and rising ensemble Peela. Maja's debut album is work in progress and will be released later in 2021.

    Members

    Maja Mannila
    vocals, keyboards

    Johannes Granroth
    bass

    Severi Sorjonen
    drums

    Raul Vaigla & Petteri Hasa

    2021-01-28T18:00:00Z

    Trummi ja bassi ilma piduriteta!

    Eesti basskitarrist Raul Vaigla ja Soome päritoluga Eestis elav trummar Petteri Hasa on erinevates bändides (nt Dagö, Raivo Tafenau bänd, Raul Ukareda Blues Band) koos musitseerinud üle 20 aasta. 

    Esimest korda olid nad kahekesi laval kolm aastat tagasi. Kahe mehe kahtlane huumorimeel ja ühtne arusaamine muusikast väljendub duona laval olles trummi ja bassi piduriteta tulevärgis, kust ei puudu omalooming, jazzi- ja rokiajaloo legendaarsed lood ning kohapeal sündivad improvisatsioonid. 

    Kirglike jäähoki fanaatikutena on Hasa & Vaigla mahutanud oma kavva ka hokilitrile pühendatud loo (või lausa kaks).

    Members

    Raul Vaigla
    bass guitar

    Petteri Hasa
    drums

    UMA & Markku Ounaskari

    2021-09-16T17:00:00Z

    UMA on kahe muusiku Robert Jürjendali ja Aleksei Saksa koostööna 2007. aastal sündinud projekt. Muusikute kasutatavad pillid ja elektroonika aitab nende kõlas sulandada erinevaid stiile: new-age’i, ambient’i ja õhulist ECMi džässi.

    UMA on välja andnud viis heliplaati ja teinud koostööd paljude muusikutega. Viimase albumi „Wishing Well“ andis selle aasta suvel välja Ameerika plaadifirma Myndstream. Plaadil teeb kaasa Soome trummar Markku Ounaskari. Plaat on saanud sooja vastuvõtu osaliseks kriitikute hulgas ning seda mängitakse raadiojaamades üle kogu maailma. Raadio Tallinn valis albumi Wishing Well augustikuu plaadiks. 

    Members

    Robert Jürjendal
    guitar

    Aleksei Saks
    trumpet, corno da caccia 

    Markku Ounaskari
    drums

    Maarja Aarma MA

    2021-05-19T16:00:00Z

    Maarja Aarma MA kontsert on jutustus, mis koosneb nootidest, meloodiatest, kõlavärvidest ja rütmidest. Selle sissejuhatus, areng, kulminatsioon ja lõpplahendus on iga kord erinev, ootamatu ja kaasahaarav. Sellel lool on mitu peatükki. Igaüks neist on oma kordumatu iseloomu ja meeleoluga. Kord lendame kaasa energiliste rütmidega ega suuda paigal püsida. Kord avastame end lõputusse vaatamas või jääme lihtsalt sõnatuks. Või lihtsalt unustame kõik ära ja naudime hetke. Ja selline ongi iga MA kontsert – täis emotsioone, meloodiad, rütme ja üllatusi. Millal Sina sellest osa saad?

    Maarja Aarma MA loomingu autorid on koosseisu eestvedaja laulja Maarja Aarma ning bassist Janno Trump, pianist Madis Muul ja trummar Dmitri Nikolajevski. MA hiliseim singel “Hazy Day” koostöös Avoid Dave’iga ning kvarteti esimene lugu “Don’t Throw This Heart Around” saavutasid ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition vastavalt 2019. aastal finalisti ja 2017. aastal poolfinalisti koha. Koosseisu debüütalbum ilmus 9. aprillil 2019.  

    MA ülesastumiste hulka kuuluvad kontserdid Eesti armastatud jazzfestivalil Jazzkaar, festivalil Tallinn Music Week ning esinemised üle Eesti (Philly Joe’s Jazz Club, Endla Jazzklubi, Tartu Erinevate Tubade Klubi, Võru Jazziklubi, Rakvere BVSC Jazziklubi).

    Members

    Maarja Aarma
    vocals

    Janno Trump
    bass

    Madis Muul
    keyboards

    Dmitri Nikolajevski
    drums

    Holger Marjamaa

    2021-01-14T18:00:00Z

    Holger Marjamaa, 28, was born in Tallinn, Estonia and raised in a musical family. From an early age Marjamaa demonstrated precocious musical interest and talent, able to imitate, sing and play well-known classical pieces and jazz standards.

    As a professional, Marjamaa has performed with Chris Botti, Lee Ritenour, Dennis Chambers, Lizz Wright, David Kikoski, Lonnie Liston Smith, John Riley, Steve Wilson, Jukkis Uotila, Mark Gross, Joey DeFrancesco, Estonian National Symphony Orchestra etc. 

    Holger holds many awards in both jazz and classical piano performance. Marjamaa was also a semi-finalist in the 2018 Thelonious Monk Jazz Piano Competition. He has performed across the United States, Europe and Asia, venues as Lincoln Center (Dizzy’s Club), Mezzrow Jazz Club, Smalls Jazz Club, Blue Note Tokyo, Blue Note New York, Blue Note Beijing, Blue Note Shanghai etc. 

    Marjamaa’s musical career has led him to New York City, where he studied in the Masters program at the prestigious Manhattan School of Music. A talent all grown up, Marjamaa is now an in-demand jazz pianist in both Europe and abroad.