On demand

Here you can find all our on-demand content. Infinite access to a concert costs 5€. More information about tickets can be found here.

    List of Broadcasts

    Liina Saar "Õhtulaulud"

    2020-11-18T18:00:00Z

    Laulja-laulukirjutaja Liina Saare nime võib seostada mitmete ansamblitega, neist tuntumad MiaMee, Ajavares, Verbarium, Elletuse. 2019. aasta kevadel andis lauljanna esmakordselt enda nime alt välja albumi "Õhtulaulud", mis on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt. Viisid pärinevad valdavalt Saare sulest ning tekstid eri luuletajatelt.

    "Õhtulaulude" kava muusika sündi inspireeris eelkõige eesti keele ilu, tänutunne ja armastus. Peale Anna Haava, Betti Alveri ning Juhan Liivi luulele on albumi laulutekstide autorid meie kaasaegsed lüürikud Jaan Tätte, Jaan Pehk, Jan Kaus ning Maian Kärmas. Lisaks ilmus koosseisul 2020. aasta kevadel singel "Lase ööl end kanda". Tänaseks päevaks on uut muusikat sündinud veelgi ja seda kõike saab ka kontserdil kuulda. Rõõmsa ja helge tonaalsusega lood toovad koos Liinaga kuulajateni tunnustatud džässmuusikud Joel-Rasmus Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.

    Members

    Liina Saar
    vocals

    Jaan Jaanson
    guitar

    Joel Remmel
    piano, rhodes

    Mihkel Mälgand
    upright bass

    Ahto Abner
    drums

    Maarja Aarma MA

    2021-05-19T16:00:00Z

    Maarja Aarma MA kontsert on jutustus, mis koosneb nootidest, meloodiatest, kõlavärvidest ja rütmidest. Selle sissejuhatus, areng, kulminatsioon ja lõpplahendus on iga kord erinev, ootamatu ja kaasahaarav. Sellel lool on mitu peatükki. Igaüks neist on oma kordumatu iseloomu ja meeleoluga. Kord lendame kaasa energiliste rütmidega ega suuda paigal püsida. Kord avastame end lõputusse vaatamas või jääme lihtsalt sõnatuks. Või lihtsalt unustame kõik ära ja naudime hetke. Ja selline ongi iga MA kontsert – täis emotsioone, meloodiad, rütme ja üllatusi. Millal Sina sellest osa saad?

    Maarja Aarma MA loomingu autorid on koosseisu eestvedaja laulja Maarja Aarma ning bassist Janno Trump, pianist Madis Muul ja trummar Dmitri Nikolajevski. MA hiliseim singel “Hazy Day” koostöös Avoid Dave’iga ning kvarteti esimene lugu “Don’t Throw This Heart Around” saavutasid ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition vastavalt 2019. aastal finalisti ja 2017. aastal poolfinalisti koha. Koosseisu debüütalbum ilmus 9. aprillil 2019.  

    MA ülesastumiste hulka kuuluvad kontserdid Eesti armastatud jazzfestivalil Jazzkaar, festivalil Tallinn Music Week ning esinemised üle Eesti (Philly Joe’s Jazz Club, Endla Jazzklubi, Tartu Erinevate Tubade Klubi, Võru Jazziklubi, Rakvere BVSC Jazziklubi).

    Members

    Maarja Aarma
    vocals

    Janno Trump
    bass

    Madis Muul
    keyboards

    Dmitri Nikolajevski
    drums

    Mairo Marjamaa Quartet

    2020-11-26T18:00:00Z

    Vennad Mairo ja Holger Marjamaa on nüüdseks juba kõrgelt tunnustatud eesti muusikud. Nende muusikaõpingud said alguse Tallinna Muusikakeskkoolis. Klassikalise muusika taustal sai nende lemmikuks ka džäss ja juba varakult alustasid vennad ka ühiselt musitseerimist nime all Marjamaa Brothers. Nüüdseks on vendadel loodud omanimelised ansamblid.

    Mairo Marjamaa Quartet on uus energiline kooslus noortest ja vihastest, keda ühendab kirg džässi ja ühisest musitseerimisest tekkinud sünergia vastu. Kvarteti kavas on looming, mille läbivaks jooneks on neo-džäss, aga mõjutusi on ka klassikalisest muusikast. Esitusele tulev uuem kava keskendub pigem headele tunnetele, heidab pilgu minevikuemotsioonidele ning puudutab kergelt ka juba varem loodut. 

    Sel korral astub MMQ üles oma algupärases koosseisus, mille loomise ajendiks oli legendaarne Tudengijazzi festival. 

    Members

    Mairo Marjamaa 
    saxophone

    Holger Marjamaa
    piano

    Heikko Remmel
    bass

    Reigo Ahven
    drums

    Maja Mannila Trio

    2021-09-23T17:00:00Z

    Maja Mannila is a young and impressive jazz/soul singer, pianist and composer. Together with her band she performs her own songs in English, in a style combining r'n'b, soul, jazz and gospel. She grew up in a musician family and has a steady grip of musicianship, but at the same time she points out the importance of freedom and fun when it comes to creating and playing music. In the future Mannila strives towards recording and performing internationally both with her ensemble and as a solo artist. Maja's talent has also been spotted by English drummer Richard Spaven and singer Anthony Strong, who have invited Maja to perform with them. In Maja Mannila Group she plays together with Severi Sorjonen (drums) and Johannes Granroth (bass). Maja plays and sings also in pianist Iiro Rantala's new trio and in the young and rising ensemble Peela. Maja's debut album is work in progress and will be released later in 2021.

    Members

    Maja Mannila
    vocals, keyboards

    Johannes Granroth
    bass

    Severi Sorjonen
    drums

    Marie & Raul Vaigla

    2021-10-07T17:00:00Z

    Marie Vaigla ja Raul Vaigla on koos musitseerinud aastast 2013, kui osaleti konkursil Eesti Laul. Rauli kahel viimasel sooloalbumil on Marie samuti kaasa teinud („Heights“ 2015 ning „A Better Place“ 2019). Koos on esinetud festivalidel nagu Jazzkaar, Stockholm Jazz Festival, Sõru Jazz ja Juu Jääb.

    Kontserdil kõlab koos kirjutatud muusikat Rauli viimaselt albumilt „A Better Place“, samuti ka oma ühiste lemmikute (J. Mitchell, J. Morrison jpt) loomingut. Kokku moodustavad Raul ja Marie bassi ja vokaali sulami, otsides erinevaid kõlavärve ning nüansse oma instrumentidel.

    Members

    Marie Vaigla
    vocal

    Raul Vaigla
    bass guitar

    NIKITA KORZOUN TRIO

    2021-12-15T18:00:00Z

    Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppiv saksofonist Nikita Korzoun on alati tundnud huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada sellele kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner. Nikita on esinenud mitmel festivalil, nagu nt Visioon (2019, 2020 ja 2021), Jazz Across Borders (2019) ja Jazzkaar (2021). Lisaks sellele võitis ta 2018. aastal Round Table konkurss-kontserti.

    Otsides sarnase muusikalise lähenemisega muusikuid, leidis Korzoun Hollandis muusikahariduse omandanud kontrabassisti Andres Alaru, kelle album „Cookin’ With The Cats“ oli aastal 2019 Raadio Tallinna juulikuu plaat. Alaru on esinenud Eestis, Hollandis, Kreekas, Soomes, Lätis ja Venemaal ning mänginud ja salvestanud sealjuures paljude nimekate jazzartistidega, nagu Juraj Stanik, Eric Ineke, Davide Logiri, Charis Ioannou, Robert Rook jpt. Hiljem liitus trioga ka Eesti noorema põlvkonna silmapaistev trummar Mihhail Nikitin. Mihhail on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe ning esinenud paljud kodumaiste legendidega nagu Olav Ehala, Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja paljud teised. Ta on osalenud paljudes stuudioprojektides ning lisaks kirjutab muusikat omaenda bändile M-Group.

    Nikita Korzoun Trio sai loodud 2019. aastal. Algselt tutvusid muusikud Jam Sessionil, kuid said kiiresti aru, et nende koosmäng kõlab naturaalselt ja orgaaniliselt. Tänaseks on trios saavutatud suurepärane üksteise mõistmine ning see ei jäta kindlasti ka kuulajaid külmaks. Kava on inspireeritud traditsioonilisest straight-ahead jazzist – muusikast, mis selle ansambli kunagi kokku tõi. Trio ühendab traditsioonilist post-bopi kõla Skandinaavia minimalistliku helikeelega. Lisaks jazzistandarditele võib kavast leida ka kaasaegset omaloomingut.

    KOOSSEIS

    Nikita Korzoun
    altsaksofon

    Andres Alaru
    kontrabass

    Mihhail Nikitin
    trummid

    Peeter Rebane "Ise" album presentation concert

    2020-11-27T18:00:00Z

    Ansambel Dagö kitarrist ja paljude lugude autor Peeter Rebane esitleb oma esimest sooloalbumit “ISE”. Üle kahekümne aasta pikkuse muusikukarjääri jooksul on ta loonud muusikat ja seadnud lugusid Dagös, kirjutanud muusikat teatrietendustele, telesaadetele ja filmidele ning töötanud välja muusikaga seotud multimeedialahendusi teatritele ja ka näiteks Eesti Rahva Muuseumile.

    “Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes vedasin fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul… väga ebamugav…, kuid just neis oludes hakkas klaaruma see kauaotsitud “enda” kõla. Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning esialgu tundus võõras esitada seda tehiskeskkonnas. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides ja klaarudes, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, esitades seda kus iganes, kasvõi kontserdisaalis.” 

    Kava “ISE” on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

    Pennar & Friends "Stories Untold"

    2020-12-09T18:00:00Z

    Pennar & Friends is a trio of good friends, led by Karl Madis Pennar, and tells different exciting stories to the audience. Blending together guitar, bass and drums they create magical atmosphere that takes listener’s sensorium to a journey... A journey that involves vivid memories, crazyness, love , strong emotions, spiritual world and even supernatural creatures.

    MEMBERS

    Karl Madis Pennar
    guitar

    Robert Rebane
    bass guitar

    Martin Petermann
    drums

    Pent Järve Trio

    2020-11-11T18:00:00Z

    Pent Järve Trio alustas 2016. aastal eesmärgiga mängida muusikaakadeemia õpingute lõpueksamil. Selleks puhuks kirjutas Järve loo “Ad Astra”, millest innustatuna tegutseb Trio siiamaani. Järve valis oma trio liikmeteks eakaaslased Raimond Mägi basskitarril ja Hans Kurvitsa trummidel. 2018. aasta esimeses pooles nägi ilmavalgust album “Kalamaja Session”. Ehtne elavheli ning autentne kodusus musitseerimisel said selle plaadi salvestamisel olulisteks märksõnadeks.

    Stiililiselt kõlab trio muusika väga mitmekülgselt, kuna kitarristi põhiliselt mõjutanud stiilid jäävad (proge)roki, popi, kantri ja bluusi piirimaile. Ometi ümbristeb seda kõike džässilik mõtteviis – mitte just selle stiiliesteetika tähenduses, vaid aspektides, mis käsitlevad vormi, improvisatsiooni ja koosmängu.  

    Plaadi väljaandmisest saadik on trio mänginud erinevates paikades ning püsinud publikuhuvi on innustanud ka muusikaloomega edasi liikuma. 2019. aastal ilmus ka stuudiovideo “Heads or Tails”. Pent Järve muusika liigub tema enda sõnul rohkema õhu suunal, et anda enam voli vabale improvisatsioonile. 

    Members

    Pent Järve
    electric guitar

    Raimond Mägi
    bass guitar 

    Hans Kurvits
    drums

    Pille-Rite Rei & Andre Maaker

    2021-02-11T17:00:00Z

    Pille-Rite Rei vokaalil ning saksofonil ja Andre Maaker kitarril toovad Eesti publikuni lõunamaised rütmid ja meloodiad. Kavas on mõlema muusiku originaalloomingut, seadeid ja ka äratundmisrõõmu pakkuvaid palu. Lisaks eestikeelsetele tekstidele saab Pille-Rite Rei esituses kuulda ka eksootiliselt kõlavat portugali keelt. Kindlasti ei puudu kontserdil muusika Antonio Carlos Jobimilt, Joao Gilbertolt ning Roberto Menescalilt. Viimasega oli Pille-Ritel ka au Rio de Janeiros kohtuda ning kontserte anda.

    Pille-Rite Rei on lõpetanud Rootsis Malmö Muusikaakadeemia kompositsioonierialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio De Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja kergust kannab ta endaga senini kaasas ning see väljendub ka tema loomingus. Kuna Andrelegi on lõunamaapäike südamelähedane, on kaks saarlast otsustanud ühendada jõud, et tuua soojust ja rõõmu meie halli argipäeva.

    Members

    Pille-Rite Rei
    vocals, saxophone

    Andre Maaker
    guitar

    PILLIKUD

    2021-08-05T17:00:00Z

    See seitsmepealine ansambel ühendab džässi, folgi ja popmuusika ning sikutab innustust eesti keelest, loodusest ja rahvakultuurist. Pillikute sünniks võib pidada 2014. aastat, ehkki sellest ajast on muutunud pea terve koosseis. Praegu on Pillikuteks kolm lauljat, kellest kaks mängivad ka viiulit, kitarrist, basskitarrist, trummar ja saksofonist. Viis Pillikut tegutsevad džässmuusikutena, üks klassika- ja üks rokiskenes. Suuremat osa neist ühendab Otsa kool, eelkõige aga ühine sõpruskond. Õpingud on ansambli liikmeid viimastel aastatel üle Euroopa laiali pillutanud, mistõttu on aktiivselt tegutsetud vaid suvisel festivaliperioodil. Nüüd aga on kõik kodumaal tagasi.

    Members

    Jana Kütt
    vocals 

    Ann Mäekivi
    vocals, viola

    Marianne Leibur
    vocals, violin

    Robert Rebane
    bass guitar, acoustic guitar, accordion, vocals

    Karl Madis Pennar
    guitars, vocals

    Tobias Tammearu
    saxophone, FX, bass guitar

    Jeremia Kangas
    drums

    Ramuel Tafenau — Gather around

    2020-10-11T14:45:00Z

    Ramuel Tafenau on noorema generatsiooni säravamaid eesti trummareid, kes on koostööd teinud paljude kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega (sh Joel Remmel Trio, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland jt.). Erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti, samuti festivalidele ja kontserttuuridele Soomes, Rootsis, Venemaal, Saksamaal ning Horvaatias. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Toomas Rulli käe all ja täiendab end hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzmuusika trummide erialal ning tegeleb aktiivselt omaloominguga.

    Jazzkaare kontserdil kuuleb lugusid Ramuel Tafenau 2019.aasta detsembris ilmunud debüütalbumilt “Gather Around” ning sekka ka palu, mis plaadile ei jõudnud. Autor ise peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchez’i tipptehnilist trummimängu. Plaadilt leiab kaheksa Ramueli enda kirjutatud ja produtseeritud instrumentaalpala, muusika juured ulatuvad Ramueli varajasse nooruspõlve, mil ta lisaks klaveri- ja trummiõpingutele alustas ka komponeerimisega. Albumil musitseerivad lisaks Ramuelile tema head sõbrad-muusikud Madis Muul klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil, Kalle Pilli kitarridel. Külalisteks on Tobias Tammearu saksofonil, Allan Järve flüügelhornil ning Johannes Laas elektrikitarril. 

    Members

    Joel Remmel
    keyboards

    Mihkel Mälgand
    bass

    Kalle Pilli
    electric guitar
     
    Tobias Tammearu
    tenor sax

    Allan Järve
    flugelhorn

    Johannes Laas
    acoustic guitar 

    Ramuel Tafenau
    drums

    Reigo Ahven
    percussion

    RAUL UKAREDA "BAND OF GYPSYS 50"

    2020-11-19T18:00:00Z

    13. oktoobril Jazzkaarel esmaesitletud eriprojekti korduskontsert.

    Raul Ukareda on elupõline bluusientusiast, Haapsalu Augustibluusi programmijuht ja üks Eesti tuntumaid bluusikitarriste. Oma visiooni muusikas kirjeldab ta kui sügavat igatsust ja lootust millegi tabamatu järele. Ukareda mäng on alati kirglik ja keskendunud ning ta on oodatud muusik paljudes eesti ansamblites. Suurimat edu on Ukareda saavutanud ansambliga Compromise Blue, millega esineti juba 1990. aastate alguses mainekatel Euroopa ja Ameerika festivalidel. Oma suurimaks muusikaliseks eeskujuks ja bluusroki juurde juhatajaks peab Ukareda legendaarset Jimi Hendrixit. Kurikuulsasse “igaveste 27-aastaste” klubisse kuuluva Hendrixi maine teekond sai läbi samal aastal kui Rauli oma algas. Samal, 1970. aastal ilmus ka Hendrixi viimane, ikooniline kontsertalbum “Band of Gypsys”. Nende kokkusattumuste 50. aastapäeva tähistamiseks on Raul Ukareda koosseisul kavas ette mängida kogu album tervikuna, jättes seaded instrumentaalseks. Hendrixi loomingu austajatel on võimalus kuulda oma lemmikpalu värskelt elavas võtmes ja uutele avastajatele tuuakse tänasesse päeva bluusiajastu lausa kõrvetav hiilgus.

    Members

    Raul Ukareda
    electric guitar 

    René Puura
    keyboards

    Janno Trump
    bass

    Kaspar Kalluste
    drums

    Raul Vaigla & Petteri Hasa

    2021-01-28T18:00:00Z

    Trummi ja bassi ilma piduriteta!

    Eesti basskitarrist Raul Vaigla ja Soome päritoluga Eestis elav trummar Petteri Hasa on erinevates bändides (nt Dagö, Raivo Tafenau bänd, Raul Ukareda Blues Band) koos musitseerinud üle 20 aasta. 

    Esimest korda olid nad kahekesi laval kolm aastat tagasi. Kahe mehe kahtlane huumorimeel ja ühtne arusaamine muusikast väljendub duona laval olles trummi ja bassi piduriteta tulevärgis, kust ei puudu omalooming, jazzi- ja rokiajaloo legendaarsed lood ning kohapeal sündivad improvisatsioonid. 

    Kirglike jäähoki fanaatikutena on Hasa & Vaigla mahutanud oma kavva ka hokilitrile pühendatud loo (või lausa kaks).

    Members

    Raul Vaigla
    bass guitar

    Petteri Hasa
    drums

    Rita Ray

    2020-10-11T19:00:00Z

    Rita Ray on esimene tõeline sinisilmse souli viljeleja Eestist. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal ning hetkel omandab ta kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu erialal Kadri Voorandi juhendamisel. Põlvas 10 aastat koorilauluga tegelenud, pealinna elus karastunud ja džässiõpingutes tugisambaid kindlustanud vokalist, klahvimängija ja helilooja avaldas 2019 a. oma debüütplaadi. Vinüülil, digis ja nüüdseks ka CD-l ilmunud “Old Love Will Rust” on 8-looline rännak souli ja klassikalise R&B radadel, aga paneb ka puusa õõtsuma ühe särava 70ndatele truu diskomaiusega. Vaiko Eplik öelnud, et tegu on “parima kodumaise sõuliplaadiga läbi aegade.”

    Tõeliselt haarab kuulaja endasse Rita Ray oma live-kontsertidel, kus särab tema hingestatud, jõuline vokaal, meeldejäävad meloodiad ja ka tantsulisus. Rita Ray debüütalbum kandideeris konkursil Eesti Muuusikaauhinnad 2020 neljas kategoorias – aasta debüütalbum, aasta album, aasta naisartist ning aasta popartist. Funk Embassy Records alt üllitatud plaati on saatnud vaimustus muusikaarmastajate ja kriitikute seas ning Rita Ray looming on tõestamas end ka välismaal. Esimesed inglise, saksa ja USA veebiajakirjade arvutused on positiivsed, palasid albumilt on mängitud ka UK raadiojaamades BBC ja Soho Radio. Kontsert Rita Ray 8-liikmelise bändiga toob lavale parima souil, klassikalise R&B ja disko omaloomingu. 

    Members

    Rita Ray
    lead vocal

    Jana Kütt
    back vocal
     
    Marianne Leibur
    back vocal

    Artis Boriss
    keyboards
     
     
    Kristen Kütner
    electric guitar
      
    Jasper Alamaa
    bass
     
    Luiz Black
    percussion
     
    Ott Adamson
    drums

    RUBUNDI PLAADIESITLUSKONTSERT

    2021-12-17T18:00:00Z

    Rubundi loodi 2015. aasta südasuvel. Bändi debüütalbum „Mõttemets“ ilmus 2019. aasta veebruaris. Liikmed ise kirjeldavad loomingut kui värvikat segu eneseirooniast, meloodilistest kiiksudest, videvikuromantikast ning öisest inspiratsioonist. Žanriliselt longib bänd jazz-folk radadel. Rubundi on välja andnud oma teise kauamängiva. Koosseisu teine album „Müha“ meelitab kuulaja endaga meelesoppidesse, kuhu sattumiseks tuleb kiirelt peatänavalt maha astuda, niiskele rohule külitada ja lasta meeltel segamatult rännata inimeseks olemise võluvas rägastikus.


    Plaadil kõlavad kaksteist eestikeelset laulu, millele on originaaltekstid ja muusika loonud laulja, laulukirjutaja ja kitarrist Liisa Tetsmann. „Müha“ oli ka Raadio Tallinna oktoobrikuu plaat.

    KOOSSEIS

    Liisa Tetsmann
    laul, kitarr

    Martin-Eero Kõressaar
    kontrabass, klahv

    Grigori Rõžuk
    kitarr

    Indrek Tetsmann
    trummid

    Helen Kannus
    taustalaul

    Keidi Vatter
    taustalaul

    Sooäär-Kruglov Quartet

    2021-08-19T17:00:00Z

    Saksofonist Aleksei Kruglov on üks tuntumaid Moskva jazzmuusikuid ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben kuuluvad Eesti jazzitippude hulka. Nad kõik on aktiivsed ja tuntud ka rahvusvahelisel areenil. Kvartett loodi 2010. aasta aprillis ja juba esimestest esinemistest alates tekkis muusikute vahel hea klapp. Nende esimese albumi "Karate" andis välja Briti mainekas plaadifirma Leo Records. Ansambli muusika lai ampluaa omaloomingust Vene klassikani on äratanud kõikjal tähelepanu.

    Kvartett on korduvalt esinenud Venemaal, USA-s, Hiinas, Prantsusmaal, Eestis ja Soomes ning rõõmustanud paljude jazzifestivalide, sealhulgas ka Jazzkaare kuulajaid. Teise albumi "Sea Colours" andis 2012. aastal välja Vene plaadifirma SoLyd Records. 

    Muusikute kolmas album "The Mighty Five" koosneb tervenisti 19. sajandi vene heliloojate rühmituse "Võimas Rühm" liikmete Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini ja Balakirevi meistriteostest. "Nende tuntud teoste harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal jazziimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad, olgu siis tegu Mussorgski paladega tsüklist "Pildid näituselt" või Borodini ooperi "Vürst Igor" muusikaga, kõlavad väga hästi ka tänases kontekstis", kinnitab ansambli üks liidritest, kitarrist Jaak Sooäär. Albumi andis välja Vene plaadifirma Art Beat ning see valiti 2014. aasta detsembris Euroopa jazzi edetabelisse. 

    2019. aastal jätkas kvartett seiklemist Vene klassikalise muusika radadel. Oktoobris salvestati uus kava Pjotr Tšaikovski muusikaga, mille 2020. aasta alguses andis taaskord välja Art Beat ning mis jõudis samuti Euroopa jazzi edetabelisse. Veel ilmus kvartetil 2020. aastal Moskvas album Vene saksofonilegendi Aleksei Kozlovi muusikaga.

    Members

    Aleksei Kruglov
    saxophone

    Jaak Sooäär
    guitar

    Mihkel Mälgand
    bass

    Tanel Ruben
    drums

    Talvejazz 2021 | David Chevallier Trio feat. Anett Tamm

    2021-02-25T17:00:00Z

    Multitalent, kitarrist ja helilooja David Chevallier koos bassist Sébastien Boisseau ja trummar Christophe Lavergne'iga moodustavad särava loomingulise trio, mis võlub oma värske väljendusrikkuse ja uute ideedega. Prantsuse trio ja noor eesti laulja Anett Tamm esitavad Eesti turneel David Chevallier tsükli „The Ophelia Songbook“, mille sõnade autor on Kanada laulja Kyrie Kristmanson.

    David Chevallier on Prantsuse kaasaegse jazzi silmapaistvamaid muusikuid. Chevallier’ triokooseis alustas 2013. aastal jazzistandartide interpreteerimisega, nende debüütalbum „Standards & Avatars“ pälvis rohkelt kiitust värskete seadete eest. 2016. aastal andis trio välja välja teise albumi “Second Life” originaalmuusikaga. Saavutamaks ainulaadset jazz-folgi heli, vahetas David Chevallier siin elektrikitarri 6- ja 12-keelsete akustiliste kitarride ning bandžo vastu. Chevallier on rohkesti kasutanud ka arvuti laialdasi võimalusi põnevamate ja mitmekihilisemate helimaastike loomiseks. 

    Muusikute peres üles kasvanud David Chevallier õppis klassikalist kitarri, vaimustudes ka heliloomingust ja improvisatsioonist. Instrumentalistina andis ta kontserte koos muusikutega nagu Laurent Dehors, Patrice Caratini ja John Taylor. Sügavamalt uuris ta erinevate ajastute muusikamaailmade ühisosa ja sildade loomise võimalust nende vahel. Eriti huvitus ta barokkmuusika ja kaasaegse jazzi sümbioosist. Oma heliloomingus võttis ta kasutusele theorbo ja barokk-kitarri, mida ta kasutas ka nt Björki lugude interpreteerimisel. Siiski võite kindlad olla, et David Chevallier pole unustanud elektrikitarri ega jazzi! 

    Laulja Anett Tamm on noor jazzmuusik, kes askeldab heliloomingu, interpretatsiooni ja arranžeerimise kiirteel. Anetti põnevaimad katsetused ja mõttevälgatused avalduvad 2017. aastal loodud ansambli Alfa Collective’i loomingus, kellega 2018. aastal anti välja debüütalbum „Canvas“. Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club ning duos TamTam. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu Kadri Voorandi käe all.

    “Kava “The Ophelia Songbook” lood on minu jaoks tohutult värviküllased ja kontrastiderohked. David Chevallier'i jazz-folgilikud kompositsioonid, trio meisterlikud improvisatsioonid ning Kyrie Kristmansoni kirjutatud ekspressiivsed tekstid loovad ajatu muinasjutumaailma ja ühendavad Shakespeare'i kujutletud olustiku tänapäevaga,“ lisab Anett.

    Koos David Chevallier’ Trioga esitab Anett lugusid jazzi ja folki ühendavast spirituaalse alatooniga tsüklist „The Ophelia Songbook“. Muusika elustab Shakespeare'i „Hamleti“ traagilise saatusega naistegelase Ophelia, keda on peetud oma aja naiseliku seksuaalsuse ja hulluse sümboliks. Kuigi Shakespeare'i tragöödias käsitletakse Opheliat põgusa lisandina, on tegelaskuju kirjanduses ja kunstis sümbolina ohtralt figureerinud. „The Ophelia Songbook“. annab fantaasiarikaste laulude abil Opheliale võimaluse end kuuldavaks teha, talle omistatud sümbolistlikke tõlgendusi kõigutada ning jutustada naiseks olemise võludest ja valudest läbi ajaloo.

    Members

    David Chevallier
    guitar

    Sébastien Boisseau
    bass

    Christophe Lavergne
    drums

    Anett Tamm
    vocals

    TASUTA! TUJA 2021 veebiseminar

    2021-03-06T09:00:00Z